Recenze a reportáže

Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marian Vojtko pokřtili CD “Barona Prášila” (+ video)


30. března 2010 proběhl v pražské Galerii Le Court slavnostní křest CD s písněmi z muzikálu Zdeňka Bartáka a Petra Markova “Baron Prášil”, který se s úspěchem hraje v Divadle Hybernia. A jelikož se do křtu podařilo prodat velké množství nosičů, převzali autoři a producent nahrávky Oldřich Lichtenberg rovněž zlatou desku. Kmotry CD byli představitelé hlavní role Barona Prášila, tj. Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marian Vojtko. Více informací, fotografie a také krátkou videoreportáž můžete nalézt v našem dnešním článku.

Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marian Vojtko

Baron Prášil” měl svou premiéru 25. února 2010 v Divadle Hybernia a mezi diváky se stal velice populárním. Rodinný muzikál s nevídanými scénickými efekty, chytlavými melodiemi Zdeňka Bartáka a dobrými výkony okouzluje malé i velké (zhodnocení díla včetně kompletního porovnání alternací naleznete v naší obsáhlé recenzi). K premiéře již tradičně vyšlo u vydavatelství Popron Music CD s výběrem písní z muzikálu. Právě to se 30. března 2010 křtilo.

Kmotry CD se stali představitelé hlavní role Prášila – Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marian Vojtko. Všechny tři můžete také slyšet na CD, každý dostal zhruba stejný prostor,takže fanoušci každé alternace si přijdou na své. Dále na CD můžete slyšet Romana Vojtka, Daniela Bartáka, Tomáše Savku, Viléma Čoka, Tomáše Trapla, Šárku Vaňkovou, Kateřinu Brožovou, Martu Jandovou, Hanu Křížkovou, Sabinu Laurinovou nebo Zuzanu Benešovou. Výběr interpretů je tedy bohatý. Písní se však mohlo na CD vměstnat o trochu více, chybí především písně doktorů Nomena a Omena, chytlavá píseň “Byl jsem jelen z jelena” nebo Vulkánova rozzuřená píseň “Zmetky”. Také postrádáme ženský duet “Nech mě žít” ze začátku představení. Naopak bonusová píseň “Na křídlech fantazie” v podání všech třech Prášilů lze postrádat, aranže jsou mírně překombinované a různé hlasy hlavních představitelů k sobě příliš neladí.

Video ze křtu CD muzikálu “Baron Prášil”

Kamera a střih – Radek Janda

Vraťme se však zpět ke křtu. Ten se konal opět v uvolněné atmosféře, tentokrát produkce využila pěkného slunečného počasí a uspořádala ho na zahrádce pražské Galerie Le Court. Moderování akce se ujal ředitel vydavatelství Popron Music Alan Piskač. Kromě Daniela Hůlky, Josefa Vojtka a Mariana Vojtka CD pokřtili autoři muzikálu, tj. hudební skladatel Zdeněk Barták, autor aranží Daniel Barták a libretista Petr Markov.

Křest CD

Rádi vydavatelsky spolupracujeme s muzikálovými produkcemi divadel Broadway i Hybernia, protože jejich muzikály mají dlouhodobý prodejní potenciál jak na CD, tak na DVD. Proto jsme nabídku na vydání CD Baron Prášil od producenta Oldřicha Lichtenberga s radostí přijali. Navíc skladatel Zdeněk Barták s Popron Music dlouhodobě spolupracuje i na dalších projektech a vydali jsme mu také dvě alba jeho filmové hudby. Společný titul náš těší. Muzikálové publikum je věrné a zvukové nosiče si kupuje,” řekl ke křtu Alan Piskač. Slova se pak za všechny Barony ujal Daniel Hůlka, část jeho křtící řeči můžete vidět na našem videu výše, které je takovým průřezem celé akce, prostříhané s ukázkami z muzikálu.

Po slavnostním křtu následovala další událost spojená s tímto CD, a to předání zlaté desky, která se udílí za 10 000 prodaných nosičů. Zlatou desku obdrželi autoři muzikálu a producent Oldřich Lichtenberg, opět z rukou ředitele Popron Music Alana Piskače. Režisér Filip Renč dorazil na akci s mírným zpožděním, stejně tak Vilém Čok nebo Roman Vojtek. Dále jsme mezi hosty mohli vidět Sabinu Laurinovou, Šárku Vaňkovou, Zuzanu Benešovou nebo Evu Burešovou.

Tracklist CD “Baron Prášil”

1. Baron Prášil (předehra)
2. Josef Vojtek – To jsem já
3. Tomáš Savka, Zuzana Benešová – Láska je krásná I.
4. Marián Vojtko – Etna
5. Vilém Čok, Marta Jandová – Hřát na prsou hada
6. Tomáš Trapl, Hana Křížková & sbor – Divný sen
7. Šárka Vaňková & sbor – Prachy, prachy
8. Kateřina Brožová – Jsem stále tvá
9. Josef Vojtek – Poklad je poklad
10. Roman Vojtek – Patricie
11. Daniel Barták, Zdenka Trvalcová – Dál měj vůli žít I.
12. Daniel Hůlka, Tomáš Savka – Démanty rosy
13. Daniel Barták, Sabina Laurinová, Marian Vojtko – Láska je krásná III.
14. Daniel Hůlka – Na křídlech fantazie II.
15. Brožová, Trvalcová, Burešová, Barták, Trapl, Háma – Dál měj vůli žít II.
16. Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko – Na křídlech fantazie (radio version)

Petr Markov, Daniel Barták a Zdeněk Barták se zlatou deskou

Filip Renč

Daniel Hůlka s přítelkyní Šárkou Vaňkovou

Sabina Laurinová

Eva Burešová a Zuzana Benešová

Roman Vojtek

Daniel Hůlka a Vilém Čok

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Anna Matuszková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Pozvánky a konkurzy
ROBINSON – námořník z Yorku a konkurz do taneční company muzikálu
Recenze a reportáže
“Vánoční zázrak” rozdává adventní pohodu i příjemnou nostalgii (+ video sestřih)
Recenze a reportáže
Recenze: “Hamlet” se s úspěchem vrátil do Prahy (+ video sestřih)
 • HyberniaParadiseFan

  Milujem to cd! Pocuvam stale dokola, je fakt super :-)


 • milanzitka

  Přiznám se, že na představení jsem ještě nebyl, takže si moc nedokážu představit, jak písně fungují dohromady v jednom celku, ale samostatně jsou opravdu moc pěkné!


 • Michal Smrkovský

  Neviděl jsem představení, neslyšel CD ale na videu ze křtu mě nejvíce upoutává neustálý pohled na dveře označené WC, což celkově shrnuje můj názor na tento projekt:-D


 • Pavel Košatka

  Tak v tom případě to je Michale ale docela smutný…


 • Radka

  kdy vyjde baron na DVD? :-( už sem na něm byla 3x a těším se jak blázen.