Pozvánky a konkurzy

Přijďte do Divadla Hybernia cestovat časem v rámci Mezinárodního festivalu dětí 2014


Poslední divadelní novinka v Divadle Hybernia před začátkem prázdnin bude muzikál Johnny a bomba. Příznivci díla světoznámého spisovatele Terryho Pratchetta, který se proslavil sérií o magické Zeměploše, už tuší, že vznikl na motivy jeho stejnojmenné knihy.O hudbu se postaral Matthew Holmes.

Příběh mladých přátel, kteří se vydávají do minulosti, aby odsud zachránili jednoho z nich, nepostrádá napětí a ani překvapivé rozuzlení.

Johnny a bomba

Johnny Maxwell a jeho kamarádi našli paní Tachyonovou, místní žebračku, která s sebou všude tahá vrzající vozík a několik igelitových tašek s pochybným obsahem. Tahle paní vlastní klíč k různým časům, různým epochám, a to včetně válečných dnů v Anglii roku 1941. Johnny a jeho přátelé se tak ocitají v časovém příběhu, v němž jde o mnoho…

Muzikál Johnny a bomba na pódiu jedné z největších místních muzikálových scén budou hrát především děti a to včetně těch, které teprve začaly chodit do školy. Minulý rok přilákal muzikál Sněhová královna v rámci MFD více než tisícovku diváků.

Mezinárodní festival dětí 2014

Celý muzikál bude součástí bohatého programu Mezinárodního festivalu dětí 2014. Svou účast přislíbil i patron festivalu zpěvák, herec, tanečník, výtvarník, scénograf a držitel ceny Thalie Jan Kříž a jako speciální host vystoupí i herec, zpěvák a tanečník Zbyněk Fric.

Patron akce Jan Kříž (foto Lenka Hatašová)

“Velice rád jsem přijal patronát nad takovou akcí, jakou “Mezinárodní festival dětí” je. Je fantastické, když se někdo takhle věnuje dětem a dává jim možnost ve společnosti jiných dětí hledat svůj vztah k umění, ke kultuře. Pro některé z nich to může být i o nalézání svého talentu. Přivádět děti k hudbě a vůbec ke kultuře považuji za jednu z našich povinností vůči nim. Sám si podobné akce z dětství pamatuji, a ačkoliv možná nebyly velkého rozsahu, tak pro mě měly obrovský význam, ať už to byly pěvecké soutěže, vystoupení na koncertech základní školy nebo i sportovní akce. Tento projekt se mi moc líbí a věřím, že děti si ho moc užijí.” říká patron festivalu Jan Kříž.

Organizátorem festivalu je Hudební akademie Praha Pavla Zumrová, s.r.o. a spolupořadatelem je DDM SPEKTRUM hl.m. Prahy. Festival nabídne úžasnou přehlídku uměleckých vystoupení různých národností, které spolu žijí v naší zemi.

Nejlépe to vyjadřuje motto festivalu “My si rozumíme”, které bude provázet veškeré, nejen umělecké dění na půdě jeviště i mimo něj. Představí se tak vedle českých protagonistů například japonští studenti vedle německých nebo italský či vietnamský umělecký tým a další. Jde o unikátní událost pro všechny umělecky smýšlející lidi, kteří hledají zajímavé a netradiční zážitky.

V rámci festivalu můžete i vy podpořit nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi se závažným onemocněním, a to koupí DVD se záznamem nejlepších vystoupení festivalu včetně muzikálu.

Sestřih z loňského Mezinárodního festivalu dětí

PROGRAM FESTIVALU

Divadlo Hybernia

Plakát MFD 2014

22. června 2013 – 10:00 – 16:00
Slavnostní přehlídka nejlepších souborů včetně muzikálu Johnny a bomba a společné písně.
Vystoupí také patron festivalu Jan Kříž a speciální host Zbyněk Fric.
Vstupné: děti a důchodci 100 Kč, dospělí 250 Kč

23. června 20149:00 a 10:30
Speciál pro školy
Dětský anglický muzikál Johnny a bomba
Vstupné: 100 Kč

Vstupenky na oba dny festivalu si můžete objednat na telefonním čísle 777 337 555 či na emailu hap.info@seznam.cz, stejně tak i DVD.


Recenze a reportáže
Sněhurka v Divadle Hybernia nemá trpaslíky, ale závodníky a k tomu velkou dávku humoru
Pozvánky a konkurzy
“Náš život s muzikálem” aneb koncentrace muzikálových osobností
Pozvánky a konkurzy
Na Hluboké se v létě uvede nový Bartákův muzikál “Casanova” – přihlaste se na konkurz
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!