Pozvánky a konkurzy

Muzikálový zpěvák Roman Tomeš pokřtí své debutové CD


V pondělí 9. listopadu pokřtí Roman Tomeš koncertem v pražském Futuru svou debutovou autorskou desku “Navěky“, kterou finančně podpořili také fanoušci prostřednictvím serveru Starter.cz. Desku zpěváka, kterého můžete znát z muzikálů Divadla Kalich nebo ze slovenského nastudování Jesus Christ Superstar, pokřtí známý zpěvák Michal Hrůza a skladatel Ondřej Soukup, se kterým Roman spolupracoval na muzikálu Mauglí.

Materiál na desku vznikal zhruba čtyři až pět let. Spoustu písniček jsem napsal i dříve, ale časem jsem je proškrtal. Nicméně kdo ví, třeba se k těm starším písničkám ještě vrátím a předělám je pro druhou desku,” říká Roman Tomeš o své první autorské desce. “Kdybych chtěl svoji hudbu někam zařadit, použil bych asi výraz accoustic pop s nádechem pop-rocku, folk-rocku a písničkářství.

Plakát ke křtu

Plakát ke křtu

Roman je dosud známý především jako muzikálový zpěvák, proto jsme se ho zeptali, co bylo první, zda autorská tvorba nebo účinkování v muzikálech. “První písničku jsem napsal asi ve čtrnácti letech, kdy jsem ještě vůbec netušil, že půjdu o čtyři roky později studovat hudebně-dramatický obor na konzervatoř. Takže o pár let vítězí autorství.” A jaký pociťuje rozdíl mezi účinkováním na jevišti a hraním s kapelou? “Je to jiná disciplína. Na koncertě jsem sám za sebe, prezentuju vlastní muziku a názory. V tom je to mnohem svobodnější.

Členové kapely, která s Romanem na křtu zahraje, jsou téměř všichni absolventy konzervatoří a zkušenými hráči, kteří za sebou mají hraní v kapelách, například s Ewou Farnou, Petrem Kolářem, Adamem Mišíkem a dalšími. Konkrétní sestava kapely je následující: akustická kytara Igor Ochepovsky, elektrická kytara Marek Bechyně, basa David Herzig, bicí Václav Výborný a housle Filip Kottek. Sám Roman se doprovází na kytaru, ukulele i piano.

I když debutová deska bude poprvé k dispozici právě na pondělním křtu, fanoušci již jeho písně důvěrně znají z několika komorních akustických koncertů. “Byl to pro mě takový crash test toho, jestli vůbec moje písničky obstojí před posluchači. Reakce byly velmi příjemné, a tak jsme se rozhodli do toho pořádně “dupnout”. Věřím, že s kompletní kapelou to bude mít i pro posluchače jiný rozměr, než jak tomu bylo čistě v akustické podobě.

Koncert spojený s křtem desky “Navěky” se uskuteční 9.11.2015 od 20 hodin v klubu Futurum Music Bar. Vstupenky lze sehnat až na místě za 150 Kč. Mezi diváky se můžete těšit také na mnoho Romanových muzikálových kolegů, kteří ho přijdou podpořit.


Brno
Městské divadlo Brno slaví 75 let své existence (+ program oslav)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do Czech Cabaret Show
Pozvánky a konkurzy
Doplňující konkurzy do brněnského uvedení muzikálu Děti ráje
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!