Pozvánky a konkurzy

Muzikálový zpěvák Roman Tomeš pokřtí své debutové CD


V pondělí 9. listopadu pokřtí Roman Tomeš koncertem v pražském Futuru svou debutovou autorskou desku “Navěky“, kterou finančně podpořili také fanoušci prostřednictvím serveru Starter.cz. Desku zpěváka, kterého můžete znát z muzikálů Divadla Kalich nebo ze slovenského nastudování Jesus Christ Superstar, pokřtí známý zpěvák Michal Hrůza a skladatel Ondřej Soukup, se kterým Roman spolupracoval na muzikálu Mauglí.

Materiál na desku vznikal zhruba čtyři až pět let. Spoustu písniček jsem napsal i dříve, ale časem jsem je proškrtal. Nicméně kdo ví, třeba se k těm starším písničkám ještě vrátím a předělám je pro druhou desku,” říká Roman Tomeš o své první autorské desce. “Kdybych chtěl svoji hudbu někam zařadit, použil bych asi výraz accoustic pop s nádechem pop-rocku, folk-rocku a písničkářství.

Plakát ke křtu

Plakát ke křtu

Roman je dosud známý především jako muzikálový zpěvák, proto jsme se ho zeptali, co bylo první, zda autorská tvorba nebo účinkování v muzikálech. “První písničku jsem napsal asi ve čtrnácti letech, kdy jsem ještě vůbec netušil, že půjdu o čtyři roky později studovat hudebně-dramatický obor na konzervatoř. Takže o pár let vítězí autorství.” A jaký pociťuje rozdíl mezi účinkováním na jevišti a hraním s kapelou? “Je to jiná disciplína. Na koncertě jsem sám za sebe, prezentuju vlastní muziku a názory. V tom je to mnohem svobodnější.

Členové kapely, která s Romanem na křtu zahraje, jsou téměř všichni absolventy konzervatoří a zkušenými hráči, kteří za sebou mají hraní v kapelách, například s Ewou Farnou, Petrem Kolářem, Adamem Mišíkem a dalšími. Konkrétní sestava kapely je následující: akustická kytara Igor Ochepovsky, elektrická kytara Marek Bechyně, basa David Herzig, bicí Václav Výborný a housle Filip Kottek. Sám Roman se doprovází na kytaru, ukulele i piano.

I když debutová deska bude poprvé k dispozici právě na pondělním křtu, fanoušci již jeho písně důvěrně znají z několika komorních akustických koncertů. “Byl to pro mě takový crash test toho, jestli vůbec moje písničky obstojí před posluchači. Reakce byly velmi příjemné, a tak jsme se rozhodli do toho pořádně “dupnout”. Věřím, že s kompletní kapelou to bude mít i pro posluchače jiný rozměr, než jak tomu bylo čistě v akustické podobě.

Koncert spojený s křtem desky “Navěky” se uskuteční 9.11.2015 od 20 hodin v klubu Futurum Music Bar. Vstupenky lze sehnat až na místě za 150 Kč. Mezi diváky se můžete těšit také na mnoho Romanových muzikálových kolegů, kteří ho přijdou podpořit.


Pozvánky a konkurzy
Přijďte pokřtít CD Mýdlového prince a vyhrajte vstupenky na představení (+ autogramiáda)
Plzeň
5. ročník muzikálového festivalu Na scénu! zaujme profesionály i laiky
Ostrava
Muzikálový koncert 10 let muzikálu v Ostravě na ČT art
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!