Pozvánky a konkurzy

Mimořádný koncert BELCANTO v opeře a muzikálu


Tento mimořádný koncert svedl dohromady přední umělce nejen českého, ale i mezinárodního významu v oblasti opery a muzikálu, jehož společným jmenovatelem je italská pěvecká technika “Bel canto”. Ta se váže především k opernímu stylu, ovšem cílem je ukázat, že i muzikál si zaslouží klasickou interpretaci, která tento obor povyšuje na vyšší uměleckou úroveň.

V nejznámějších áriích a duetech z děl A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Pucciniho, G. Verdiho, J. Strausse, L. Bernsteina, A. L. Webera, K. Svobody a dalších se představí sopranistka Tereza Mátlová, tenor Peter Berger, baryton Vladimír Chmelo a basbaryton Daniel Hůlka za doprovodu předního českého symfonického orchestru pod vedením dirigenta prof. L. Svárovského. „Jedno z mých loňských předsevzetí bylo vrátit se k opeře. Právě to se mi podařilo projektem Belcanto, který je vlastně mým splněným snem, na který se s kolegy moc těšíme,” říká hvězda muzikálů Daniel Hůlka.

Belcanto

Kvůli velkému pracovnímu vytížení jednotlivých umělců jsou v prodeji zatím tři koncerty:

  • 11. ledna v Brně
  • 18. ledna v Pardubicích
  • 21. února v Liberci

V plánu jsou ale i koncerty v dalších městech po celé České republice.

VSTUPENKY

BRNO

PARDUBICE

LIBEREC


Tereza Mátlová – sopranistka

operní i muzikálová zpěvačka. Absolvovala operní zpěv na pražské Hudební akademii múzických umění u prof. Magdaleny Hajòssyové. V současné době účinkuje v Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem i na světových hudebních scénách. Tereza se věnuje také koncertní činnosti a spolupracuje s významnými dirigenty, jakými jsou např. Marcello Rota, Vladimir Jurowski, Riccardo Frizza, Enrique Mazzola, Leoš Svárovský, Jan Kučera, David Agler, Claude Schnitzler. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon a Primadonna Carlotta Giudicelli v muzikálu Fantom Opery v GOJA Music Hall v Praze.

Daniel Hůlka – basbaryton

český operní a muzikálový zpěvák a herec. Je známý hlavně svými rolemi v muzikálech jako jsou Dracula nebo Monte Cristo. Věnuje se ovšem i opeře a sólové tvorbě. Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu. Zpíval v divadlech – J. K. Tyla v Plzni, F. X. Šaldy v Liberci, ve Stavovském divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Ústí nad Labem a v Národním divadle, kde byl v angažmá. V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni, Escamilio, Figaro, Sylvio, Kalina, Dracula, Javert, Jekyll & Hyde, Edmond Dantès, Pán démonů, Lord Kelso, Baron Prášil, Jan Mydlář, Král Šalamoun.

Peter Berger – tenor

vyhledávaný interpret italského, ruského a českého repertoáru, prosazujícím se kromě našich předních operních scén (ND Praha, Brno, Bratislava) stále ve větší míře v zahraničních divadlech (Varšava, Moskva, Palermo, Chile, Glyndebourne, Torino, Řím). Spolupracuje též s našimi předními symfonickými orchestry v kantátovém a oratorním repertoáru.

Vladimír Chmelo –baryton

držitel Ceny Thálie, je zpěvák mezinárodního renomé. Zpíval v mnoha významných světových divadlech, z nichž jmenujme především newyorskou Metropolitní operu, milánskou La Scalu, Teatro Colon v Buenos Aires, Opery v Paříži, Hamburku, Palerma, Tokya a dalších. Uplatnil se především v italském operním repertoáru, v rolích Rossiniho, Donizetiho a Verdiho oper. Kromě opery se věnuje komorní a oratorní hudbě a pedagogické činnosti.

Prof. Leoš Svárovský – dirigent

Pochází z muzikantské rodiny. Původně studoval klavír, který později vyměnil za flétnu, nakonec zakotvil v dirigentské profesi. Jeho cesta vedla od dívčího Orchestra Puellarum Pragensis nejprve do světa opery, který má dodnes nesmírně rád. Začínal jako asistent šéfa Opery Národního divadla v Praze a dirigent Komorní opery Praha, v pražském Národním divadle působil několik let ve stálém angažmá jako šéfdirigent orchestru baletu ND a umělecký šéf Státní opery Praha, kde nastudoval mimo jiné Donizettiho Lucii di Lammermoor. Velké operní a oratorní projekty uvádí po celém světě, za své největší vzepětí v tomto ohledu pokládá nastudování Smetanovy Prodané nevěsty v Japonsku – s tokijským orchestrem a sborem a slovenskými sólisty. Je prezidentem Mezinárodního hudebního festivalu Emy Destinové v Českých Budějovicích, a ke spolupráci ho zvou renomované orchestry.

Producent KVArtProduction

Aktuální zprávy
Do Plzně přichází nový festival – NA SCÉNU!
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu REBELOVÉ v Hudebním divadle Karlín
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu CHICAGO
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!