Pozvánky a konkurzy

Konkurz na vedlejší role a company do muzikálu Sibyla, královna ze Sáby


HELP Production s.r.o. & Musical Production s.r.o. vyhlašují doplňující konkurz na vedlejší role, pěveckou a taneční company v připravovaném historickém muzikálu “Sibyla, královna ze Sáby“. Hledají se také artisté, akrobaté či žongléři a hlavní ženská taneční role.

Režie muzikálu se ujal Radek Balaš, autorem hudby a libreta je Miro Procházka. Premiéra se uskuteční 17. března 2016 od 19 hod. v Divadle Hybernia, zkoušení začíná v prosinci 2015.

Sibyla_made_fullNa konkurz jsou srdečně zváni nejenom interpreti s pěveckou a taneční klasifikací, ale také všichni, kteří ovládají jiné (jevištně realizovatelné) dovednosti. Například vynikající akrobaté (ikarské hry, kaučuková akrobacie, přízemní akrobacie, trampolíny), artisté (visutá perš, vertikální lano), žongléři nebo realizátoři ohňových performancí (včetně polykačů ohňů). Inscenace muzikálu by měla být v určitých detailech postavena na míšení a prolínání různých žánrů a měla by se vyznačovat úzkým propojením tance, divadla a jiných pohybových technik.

Mimo výše uvedené charakterizace je vypsán konkurz také na HLAVNÍ ŽENSKOU TANEČNÍ ROLI. Jde o symbolickou postavu „ČASU“, která bude scénickým průvodcem po všech dějích muzikálu. Zmíněná pohybově-taneční role vyžaduje od uchazečky tyto dispozice: zcela mimořádný pohybový a taneční talent (interpret musí být schopen bravurně zvládnout čisté sólové taneční výstupy); v tuto chvíli není kladen zásadní důraz na žádnou ze specifických tanečních technik. Mohou se tedy přihlásit jakékoli vynikající tanečnice disponující klasickou, moderní, jazzovou nebo Hip-hopovou technikou (včetně specializace na Graham, Limón nebo Hortonovu či jinou taneční specializaci). Režisér s choreografkou budou vybírat hlavně výjimečnou uměleckou osobnost a choreografické pojetí by se pak přizpůsobovalo té či oné technice.

Vzhledem ke skutečnosti, že by se mělo jednat o výraznou interpretační osobnost, není u této postavy striktně určena ani žádná věková hranice.

Termín konkurzu

 • 15. – 16. září 2015
  nástup k registraci je od 8:00 hod., samotný konkurz začíná od 9:00 hod.
 • Kulturní centrum Novodvorská, Novodvorská 151, Praha 4 – Lhotka

Požadavky

Vedlejší pěvecké role

 • průkazný pěvecký, herecký a pohybový talent (schopnost emotivního jevištního jednání)
 • eminentní zájem je také o zpěváky a tanečníky barevné pleti (zejména mulaty a mulatky nebo přímo černošské tanečníky a tanečnice)
 • příprava 2 písní dle vlastního výběru
 • hudební podklady k písním s sebou na CD

Taneční company

 • mimořádné nebo velmi dobré taneční dovednosti
 • schopnost vytvořit základní charakter představované postavy

Vezměte si s sebou taneční oblečení. Žongléři, akrobati a performeři také rekvizity či jiné pomůcky, s nimiž a na nichž lze ukázat a předvést vaši dovednost.

Registrace / přihlášení na konkurz

ZDE SE REGISTRUJTE NA KONKURZ

Další pokyny pro účastníky

 • Společnost HELP Production s.r.o. & Musical Production s.r.o. si vyhrazuje právo po předběžném výběru některé uchazeče ke konkurzu nepřizvat.
 • Společnost HELP Production s.r.o. & Musical Production s.r.o. nehradí náklady spojené s dopravou na konkurzy, popř. s ubytováním či stravováním, ani jiné náklady, popřípadě honoráře. Veškeré náklady na svoji účast v konkurzu si hradí uchazeč sám.
 • Účastník konkurzu bere na vědomí a souhlasí s tím, že jeho výkon při konkurzu bude pro pracovní účely zaznamenán na videokameru.
 • Úspěšní účastníci konkurzu musí být produkci k dispozici v časovém rozmezí od 10. 12. 2015 do cca 17. 3. 2016 na choreografické a herecké zkoušky a dále na představení Sibyla,Královna ze Sáby od 17.3. 2016.
 • Vyrozumění o konečném přijetí či nepřijetí do muzikálu Sibyla, královna ze Sáby je produkcí předpokládáno do konce října 2015.
www.muzikalsibyla.cz
www.facebook.com/muzikalsibyla

Fotoreportáže a galerie
Muzikálové hvězdy Divadla Hybernia pekly cukroví
Pozvánky a konkurzy
Kultovní “Světáci” zavítají na Dobešku
Pozvánky a konkurzy
Magda Malá s Bohušem Matušem vyjíždí na Cestu muzikálem
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!