Pozvánky a konkurzy

Divadelní muzikál Davida Bowieho LAZARUS bude mít prolog v kině Aero


V říjnu budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie.

Artovému kinu Aero se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi. V roce 1976 film natočil britský režisér Nicolas Roeg inspirován knihou Waltera Tevise. Do hlavní role obsadil hudební ikonu Davida Bowieho, který se s dramatikem Endou Walshem nechal po téměř čtyřiceti letech dílem inspirovat při tvorbě svého muzikálu Lazarus.

Ojedinělá projekce filmu Muž, který spadl na Zemi se uskuteční v kině Aero v úterý 8. října od 20 hodin za účasti tvůrců divadelního nastudování Lazara – režiséra Mariána Amslera a hereckých představitelů Igora Orozoviče, Ondřeje Rumla a dalších tvůrců.

Vstupenky na promítání jsou již v prodeji.

Šéfdramaturgyně Městských divadel pražských Jana Slouková k tomu uvedla: „Muž, který spadl na zemi je silný, velmi nejednoznačný film, ke kterému muzikál Lazarus přímo odkazuje, proto jsme se k tomuto snímku s herci nějakým způsobem neustále vraceli už od prvních čtených zkoušek. Teď máme skvělou příležitost užít si film na velkém plátně a spolu s diváky tak znovu odkrývat osud Thomase J. Newtona, mimozemšťana, uvízlého mezi světy, žasnout nad skvělým hereckým výkonem Davida Bowieho a prožít si téma touhy po návratu a smutku ze samoty mezi lidmi spolu s ním.“

„Zásadně se nechodím dívat na inscenace her, které budu zkoušet, ale film je přece jen odlišné medium, neovlivní mě.  A v případě Lazara jsem pochopil, že je nutné, abych Bowieho vstřebal – jeho tvorbu i život,“ dodává Igor Orozovič.

>> VÍCE O MUZIKÁLU LAZARUS <<


Pozvánky a konkurzy
Léto s muzikály na vodním hradě Budyně
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu DRACULA
Pozvánky a konkurzy
FANTOM OPERY se vrátí v září 2018 a vypisuje nové konkurzy
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!