Nosiče

Muzikál ATLANTIDA vychází na CD, herci ho pokřtili v největším mořském akváriu


Celkem 16 písní se vešlo na album s písničkami z muzikálu Divadla Kalich Atlantida. Hity Mira Žbirky v kolikrát překvapivých aranžmá Lubomíra Dolného na nosiči interpretují herci z této inscenace. Velice netradiční křest tohoto nového CD proběhl ve čtvrtek 11. února v prostorách Mořského světa v Holešovicích. Jan Kříž a Michaela Doubravová tam CD pokřtili uvnitř mořského akvária plného ryb.

Ponoru obou herců, kteří jej poctivě cvičili v bazénu s instruktorem potápění, přihlížel sám Miro Žbirka, producent a ředitel divadla Michal Kocourek a také tři kolegyně z inscenace – Marie Křížová, Alžbeta Bartošová a Markéta Procházková.

Jak již bylo zmíněno, na CD naleznete všech 16 písní, které v muzikálu zazní. Tradičně se v písních prostřídá více alternací, svůj prostor tak má většina účinkujících. Písně jsou na CD v podstatě v totožných verzích jako v muzikálu, včetně mnoha činoher. Markantní je to především u úvodní “22 dní“, která je zbytečně dlouhá a obsahuje pro posluchače zcela zmatené činoherních vsuvky. Úpravu by si zasloužil také milostný mix “Vyznání“, který má těžko únosných 12 minut.

Na CD naleznete i velice diskutovanou píseň “Kabelky“, kterou jsme kritizovali již v recenzi představení. Její umístění na CD je opravdu zvláštní krok, pokud se CD dostane do rukou posluchače, který představení neviděl, tak se asi bude hodně divit, co to právě slyšel mezi hity Miro Žbirky.

Z těch povedených písní a výkonů lze vyzdvihnout “StromAlžbety Bartošové, “Múr našich lásokRomana Tomeše, “More spíMarie Křížové nebo “Balada o polných vtákochTomáš Savky.

Nutno podotknout, že samotný zvukový mix nepatří k nejlepším a hudba zní velice ploše, místy až uměle. Člověku se až nechce uvěřit, že CD nahrál početný studiový orchestr.

V bookletu najdete kompletní texty písní a fotografie z představení.

CD lze zakoupit v pokladně nebo foyer Divadla Kalich, a to za 249 Kč. V únoru také probíhá akce, kdy CD dostanete zdarma k nákupu vstupenek v pokladně Divadla Kalich.

Fotogalerie ze křtu

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno.

Seznam skladeb a interpretů

1. 22 dní – J. Kříž, O. Smysl, A. Bartošová, T. Löbl, J. Bernáth, M. Procházková, Ch. Doubravová
2. Mám čierny deň – Z. Fric, A. Bartošová, R. Tomeš, O. Smysl, P. Novotný
3. Poraď si sám – Z. Fric, T. Löbl, R. Tomeš
4. More spí (Mesto spí) – M. Křížová
5. Biely kvet – P. Pálek, A. Bartošová
6. Vyznání (Mix písní) – M. Procházková, M. Křížová
7. Zažni – M. Doubravová, T. Löbl
8. Ako obrázok – J. Kříž, M. Pleskot, P. Pálek
9. Mám rád – J. Kříž, Z. Fric, R. Tomeš, K. Steinerová, A. Bartošová
10. Poraď si sám / Biely kvet – O. Smysl
11. Už len pár chvíl – M. Doubravová, K. Steinerová, R. Tomeš, P. Novotný, T. Savka, O. Smysl, M. Křížová
12. Strom – A. Bartošová
13. Kabelky – M. Křížová
14. Múr našich lások – R. Tomeš
15. Balada o polných vtákoch – T. Savka
16. Atlantida – J. Kříž


Soutěže
Soutěž: Poznejte hlas a vyhrajte dvě vstupenky na “Mauglího”
Recenze a reportáže
Muzikál “Johanka z Arku” má po obnovené premiéře – Obsáhlá recenze
Nosiče
Kontroverzní muzikál “Němcová!” vyšel na CD/DVD (recenze nosičů)