Nosiče

Lukáš Vlček vydal CD V barvách barytonu


Týden před Vánocemi, na koncertu muzikálového herce a zpěváka s nezaměnitelnou barvou hlasu Lukáše Vlčka, bylo odhaleno a slavnostně pokřtěno jeho první sólové CD s názvem „V barvách barytonu“.

Album spatřilo světlo světa na přání Lukášových fanoušků, kteří už dlouhou dobu o nějaké sólové album tohoto interpreta měli zájem. „O nápadu natočit a vydat cédéčko jsem už dlouho uvažoval. Také fanoušci, kteří se mě na koncertech či různých akcích tázali, zda bych nějaké CD pro ně nenatočil, mě vlastně k tomuto nápadu popoháněli a v tomto směru inspirovali. Výběr písní jsem samozřejmě volil podle toho, které skladby mám rád a které jsou pro mě v mém uměleckém působení stěžejní. Jsem rád, že se tento nápad dal díky sponzorovi do pohybu a věřím, že si na CD najde každý z posluchačů něco, co jej osloví. Jak říká kapelník Kufbandu Tomáš Küfhaber, je to prý cédéčko návykové, tak doufám, že si na něj způsobí „závislost“ a potěší co nejvíce posluchačů.“

Lukáš Vlček na koncertě v brněnském Semilasse.

Lukáš Vlček na koncertě v brněnském kulturním centru  Semilasso.

Kolekce čítá 19 skladeb, které posluchače provedou napříč hudebními žánry, swingem, šansony, muzikálovými melodiemi i populární hudbou. Samozřejmě nemohou chybět Lukášovy stěžejní muzikálové árie jako Hvězdy z muzikálu Bídníci, titulní skladba z Fantoma Opery, Gethsemanská zahrada z  Jesus Christ Superstar nebo árie z muzikálu, který se hrál dlouhou dobu na scéně Městského divadla Brno, Papežka. V duetech se s Lukášem též představují sólisté z Městského divadla Brno – Jana Musilová, Martina Klinkovská a Aleš Slanina.

CD "V barvách barytonu" bylo pokřtěno 15. prosince v brněnském Semilasse.

CD “V barvách barytonu” bylo pokřtěno 15. prosince.

Nahrávka vznikla ve spolupráci s nahrávacím studiem divadla Na Orlí, pod zvukovou režií Jana Košuliče a odborným dohledem skladatele a dirigenta Karla Cóna. O hudební doprovod se postaral dvanáctičlenný orchestr „Kufband“ pod taktovkou Tomáše Küfhabera, který všechny skladby rovněž zaranžoval.

Album „V barvách barytonu“ je možné za příjemnou cenu 260,- Kč objednat na oficiálním fan profilu Lukáše Vlčka na Facebooku, bude k dostání přímo na Lukášových  koncertech, případně je možné jej zakoupit na pokladnách Městského divadla Brno.


Aktuální zprávy
Musical Production uvede “Mary Poppins”, “Královnu Antoinnetu” či “Zpívání v dešti”
Pozvánky a konkurzy
Městské divadlo Brno hledá nové talenty
Nosiče
Divadlo Kalich vydalo CD muzikálu Voda (a krev) nad vodou
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!