Nosiče

Lukáš Vlček vydal CD V barvách barytonu


Týden před Vánocemi, na koncertu muzikálového herce a zpěváka s nezaměnitelnou barvou hlasu Lukáše Vlčka, bylo odhaleno a slavnostně pokřtěno jeho první sólové CD s názvem „V barvách barytonu“.

Album spatřilo světlo světa na přání Lukášových fanoušků, kteří už dlouhou dobu o nějaké sólové album tohoto interpreta měli zájem. „O nápadu natočit a vydat cédéčko jsem už dlouho uvažoval. Také fanoušci, kteří se mě na koncertech či různých akcích tázali, zda bych nějaké CD pro ně nenatočil, mě vlastně k tomuto nápadu popoháněli a v tomto směru inspirovali. Výběr písní jsem samozřejmě volil podle toho, které skladby mám rád a které jsou pro mě v mém uměleckém působení stěžejní. Jsem rád, že se tento nápad dal díky sponzorovi do pohybu a věřím, že si na CD najde každý z posluchačů něco, co jej osloví. Jak říká kapelník Kufbandu Tomáš Küfhaber, je to prý cédéčko návykové, tak doufám, že si na něj způsobí „závislost“ a potěší co nejvíce posluchačů.“

Lukáš Vlček na koncertě v brněnském Semilasse.

Lukáš Vlček na koncertě v brněnském kulturním centru  Semilasso.

Kolekce čítá 19 skladeb, které posluchače provedou napříč hudebními žánry, swingem, šansony, muzikálovými melodiemi i populární hudbou. Samozřejmě nemohou chybět Lukášovy stěžejní muzikálové árie jako Hvězdy z muzikálu Bídníci, titulní skladba z Fantoma Opery, Gethsemanská zahrada z  Jesus Christ Superstar nebo árie z muzikálu, který se hrál dlouhou dobu na scéně Městského divadla Brno, Papežka. V duetech se s Lukášem též představují sólisté z Městského divadla Brno – Jana Musilová, Martina Klinkovská a Aleš Slanina.

CD "V barvách barytonu" bylo pokřtěno 15. prosince v brněnském Semilasse.

CD “V barvách barytonu” bylo pokřtěno 15. prosince.

Nahrávka vznikla ve spolupráci s nahrávacím studiem divadla Na Orlí, pod zvukovou režií Jana Košuliče a odborným dohledem skladatele a dirigenta Karla Cóna. O hudební doprovod se postaral dvanáctičlenný orchestr „Kufband“ pod taktovkou Tomáše Küfhabera, který všechny skladby rovněž zaranžoval.

Album „V barvách barytonu“ je možné za příjemnou cenu 260,- Kč objednat na oficiálním fan profilu Lukáše Vlčka na Facebooku, bude k dostání přímo na Lukášových  koncertech, případně je možné jej zakoupit na pokladnách Městského divadla Brno.


Brno
Městské divadlo Brno uvede příští sezonu muzikálový Titanic nebo Lloyd Webberovo Pískání po větru
Nosiče
“Tommy” – slavná rocková opera kapely The Who konečně na českém DVD
Recenze a reportáže
Kouzelná chůva “Mary Poppins” již rozdává radost i v Praze
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!