Aktuální zprávy

Výsledky Křídel 2012/2013 a jedna nová premiéra v MdB


Včera 22. 12. proběhlo tradiční vyhlášení divácké ankety Křídla v Městském divadle Brno. Hlavními vítězi jsou pro sezónu 2012/2013 jako nejoblíbenější herečka Svetlana Janotová, herec Aleš Slanina a nejpopulárnějším představením se staly Kočky (Cats) Andrewa Lloyda Webbera a T. S. Elliota v režii Stanislava Moši. Choreografie ke Kočkám Anety Majerové a Hany Kratochvilové, zabodovala u diváků i jako tvůrčí počin. A mimo  rozverného zábavného programu a křestu ročenky byla odhalena už třetí předpokládaná premiéra příští sezóny. Po Ghost The Musical (Duchovi), který bude sezónu otvírat, a německém muzikálu Timm Thaler by se jako open-air představení, tradičně již na Biskupském dvoře, měla objevit Noc na Karlštejně v režii Igora Ondříčka.


Recenze a reportáže
RECENZE: Limonádový Joe zavítal do Městského divadla Brno
Brno
Zdenek Merta oslaví své 70. narozeniny koncertem
Brno
Kouzelný rodinný muzikál MATILDA zamířil do Brna
 • Sasie

  Nebude mít ta Noc na Karlštejně premiéru už toto sezonu? Aspoň mi přišlo, že Moša zmiňoval, že to bude novinka pro letošní ročník open-air představení na Biskupáku.

  Jinak moc povedený večer, jako vždy a gratuluju oceněným :) Už dlouho se mi nestalo (jestli teda vůbec někdy), že by jak herce, tak herečku získali ti dva, pro něž jsem sama hlasovala.


 • Ondřej Doubrava

  Sasie, je to dost možné a pravděpodobné, chtěl jsem primárně seřadit ty premiéry tak jak byly ohlášeny, přeci jen, data MdB premiér se dost posouvají, nicméně ten Biskupský dvůr je vždy na pomezí sezón, že se dá s trochou tolerance zařadit, jak do jedné, tak do druhé, že jednu sezónu končí, ale vlastně zahajuje zároveň tu další, tak snad to tolik nevadí, skutečně jsem to seřadil spíše podle postupného ohlašování.


 • Sasie

  Ondřej: Jj jasný chápu, já si spíš říkala, jestli nemáš ještě nějaké jiné informace nebo jestli jsem ho špatně neslyšela :)