Praha

Sondheimův “Sweeney Todd” míří v létě do Prahy – v angličtině, leč i s českými a slovenskými umělci!


Občanské sdružení Prague Playhouse, zaměřující se zejména na uvádění her pro anglicky mluvící publikum, letos během letních prázdnin splatí jeden z muzikálových dluhů našich končin a uvede legendární broadwayský muzikál Stephena Sondheima s libretem Hugha Wheelera z roku 1979 “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, který můžete důvěrně znát z podařené filmové adaptace Tima Burtona.

Inscenace by měla mít premiéru na konci června 2012 a měla by se hrát zhruba do začátku srpna 2012 (přesná data  a místo uvádění budou upřesněny). Režírovat ji bude Steve Josephson (choreograf novinky Daniela Landy “Klíč králů”). Samozřejmostí je desetičlenný živý orchestr.  Jedná se částečně o zcela nadšeneckou nevýdělečnou záležitost, obsazení nicméně bude zcela v rukou profesionálů. V titulní roli uvidíme Briana Caspe (ten je zároveň i producentem představení), paní Lovettovou bude Caryn Stringer, chlapcem Tobym Jay DeYonker. Nezapomnělo se ani na slovenské a české tváře  – Veroniku Bellovou coby krásnou dívku Johannu, Milana Malinovského jako Sweeneyho životního rivala – soudce Turpina, Petra Novotného jako lazebníka Pirelliho, Lucii Novotnou (dříve Žďárskou) jako Žebračku a další, v company pak bude k vidění například  Viktória Matušovová a Pavel Callta.

Musíme ale zároveň upozornit na zásadní věc, hrát se totiž bude v anglickém originále. Doufáme, že to například pro většinu našich čtenářů nebude na překážku.

Občanské sdružení Prague Playhouse není na pražské scéně žádným nováčkem, loni v květnu například uvedlo slavný muzikál Clarka Gesnera “You’re A Good Man, Charlie Brown”.

Další informace budou upřesněny již brzy, zatím se můžete podívat na hezký oficiální web!

My už se na pražské uvedení “Sweeneyho Todda” v “rodném jazyce” nesmírně těšíme, velice oceňujeme sympatickou iniciativu (pokud byste chtěli, můžete tvůrčímu týmu i částečně finančně přispět – podrobnosti na webu) a hned jak budeme znát další podrobnosti, rádi vám je přineseme.

"Teaser" obrázek k pražskému uvedení "Sweeneyho Todda" v angličtině

 


Praha
RECENZE: Muzikál Galileo – návrat v retro stylu
Praha
Muzikálová “Lucie” zůstává tajemná i po odhalení ukázek
Aktuální zprávy
Popelka Nikola Ďuricová se zasnoubila přímo na jevišti (+ video)
 • candie

  Skvělé, tak to se určitě zajedu podívat!


 • Kejkej

  Tak to abych začala šetřit.


 • Mojmír

  Výborně :) Moc se těším… Angličtina rozhodně není překážkou, spíš pozitivem :) odpadá strach z výsledné podoby překladu :)


 • milanzitka

  Obdivuju a děkuju, již se těším!


 • ep

  epep

  Autor Odpovědět

  it will have english subtitles :)


 • ep

  epep

  Autor Odpovědět

  I’m sorry, I meant czech subtitles!


 • Katka

  a co Anthony Hope?


 • klokan

  Dobrý nápad! Pošlete mi peníze, udělám pro vás muzikál…


 • Brian Caspe

  Ahoj! Diky za hezky komentare. Tesime se na premieru a doufame ze vam to bude libit! Pokud chcete dostat informace od nas primo, poslete email na me: brian@pragueplayhouse.com a dodam vase kontakt do seznamu.

  jo, a prispevky nejsou nutne :) smutna fakta je ze ten muzikal bude krute drahy. Delame to z radosti a ne kvuli penizum!

  diky a tesime se na vas!


 • pro Katku

  Anthony Hope bude Honza Tenkrát


 • Ondřej Doubrava

  Pokud se těšíte na letní provedení legendárního “Sweeneyho Todda” v anglickém originále, v podání souboru Prague Playhouse, který odehraje celkem 10 představení v rozličných termínech od 28. června 2012 až 29. července 2012 – zde si již můžete rezervovat vstupenky: http://contacts.pragueplayhouse.com/boxoffice/new-order/128 (pro červenec klikněte na “next month”) Cena je velmi příznivá: 350 Kč běžné vstupné, 300 Kč pro studenty a seniory.