Praha

První letmé odhalení muzikálu “Mata Hari”


Včera odpoledne byly na tiskové konferenci odhaleny první informace k dlouho očekávanému muzikálu o slavné špiónce “Mata Hari” s hudbou Michala Davida, scénářem a režií Radka Balaše a texty písní Lou Fanánka Hagena pro Divadlo Broadway. Pojďme si je krátce shrnout.

Vizuál muzikálu "Mata Hari"

Vizuál muzikálu "Mata Hari"

Titulní roli tajemné femme fatale (jak praví podtitul muzikálu) ztvární již dříve avizovaná Kateřina Brožová, vyšetřovatele Martin Stropnický a v nespecifikované roli se objeví Josef Vojtek. Ostatní role vyjdou z vypsaného konkurzu, který proběhne v Divadle Broadway 27. 5. 2013.

O kostýmy se postará tradiční spolupracovník Divadla Broadway Roman Šolc, o scénu inspirovanou různými bohatými výtvarnými obdobími – od impresionismu až po kubismus – Jaroslav Milfajt.

Režijní koncept a scénář Radka Balaše umístí příběh do principu divadla na divadle, na prkna pařížského varieté Moulin Rouge a průvodce dějem nebude nikdo jiný než postava mladého herce, šansoniéra Maurice Chevaliera, ten si zahraje i různé další postavy příběhu. Také by měl muzikál zharmonizovat pěveckou i hereckou stránku. Taneční složku obstará výhradně dámská company.

Díky této koncepci by se měl proměnit i skladatelský rukopis Michala Davida. Hudební stránku tentokrát neobstarají ve většině popové melodie, ba naopak spíše jazzové, swingové a bigbandové plochy, o nahrávce a aranžování se jedná s Orchestrem Gustava Broma. Michal David se tak částečně vrátí ke svým hudebním začátkům.

“Mata Hari” bude mít svou premiéru na prknech Divadla Broadway 26. 9. 2013.


Praha
“Les Misérables – Bídníci” odhalili obsazení a spustili předprodej
Praha
Lucie Bílá si otevřela vlastní divadlo. Vrátí se i muzikály
Fotoreportáže a galerie
MÝDLOVÝ PRINC oslavil stovku a Václav Neckář skotačil na závěrečné medley (+ videa)
 • amade

  Muzikál na stejné téma chystají i na Slovensku http://www.youtube.com/watch?v=semyxvuxls4 • David

  No a opět velmi zajímavé obsazeni :) Jedna horší než druhá, jediná z těch tří, na kterou bych zašel je Blanarovičová.


 • David

  Proč neobsadí Dashu, která krásně zpívá swing i jazz.


 • XBBN

  Protože Dasha by do něčeho takovýho nevzlezla… Díky bohu! Michal David opět vykrade pár světových hitů, Radek Balaš podlehne nátlakům všech stran jako u Vánočního zázraku a vznikne další debilita DB… A jestli se pletu, tak sním vlastní klobouk!


 • Renata

  G.Partyšová – to snad ne !!!!!


 • Martina

  To zase bude úroveň!!!


 • mickey mouse

  No tak aspoň, že nehrála Partyšová v Bídnících. Mata Hari bude určitě stejná jako vše ostatní DB, takže nezájem.


 • Nick

  To bude zase veledílo :d ou jéé :D


 • Míša

  Doufám že Gábina už svou roli korepetuje po Skypu, stejně jako Eponinu :-) Copak tu nemáme dost šikovných zpěvaček? :-)


 • Danny

  Blanarovičovou akceptuju jako komplexní muzikálovou herečku (výborná byla v Čarodějkách z Eastwicku, v My Fair Lady..) – umí všechny složky – skvěle hraje, výborně zpívá, tancuje a navíc mi i typově do téhle role sedí.

  S Kateřinou Brožovou jakožto umělkyní mám trochu problém (https://www.youtube.com/watch?v=dYAh3aRsD4o), navíc mi příjde, že svojí kariéru založila na svém vzhledu, ale kvality jí neupírám. V Bídnících se mi líbila, v Noci na Karlštejně taky a nominace na Thálii taky o něčem svědčí. Tady je to asi můj osobní problém.

  A Gábina Partyšová je tahák na lidi – není herečka, na jevišti působí dost nepřirozeně, v životě jsem ji nikde neslyšel zpívat naživo a tahle volba se mi prostě nelíbí.

  Michala Davida neuznávám, na mě působí ty jeho hity dost kolotočově, ale například Kleopatra se mi pořád jeví jako docela neškodný kus. Ty další – Tři mušketýři, Angelika a Kat Mydlář jsou odpovědí na poptávku muzikálových diváků, které jsme si nenáročností tuzemských muzikálových představení vychovali.
  Každopádně jazz mám rád a třeba mě překvapí.

  Radek Balaš mi ze všech muzikálových režisérů u nás příjde nejdivadelnejnější a nezapomíná na to, že i muzikál je DIVADELNÍ žánr. Ne tématický koncert v kostýmech.

  I přes nedůvěru v Broadwayskou scénu čekám zázrak a přeji, aby se dílo podařilo. Bude to 50/50…fraška nebo konečně tuzemský kvalitní jazzový muzikál?


 • Roman

  No nevím, původní nadšení z jazzového muzikálu mě po zhlédnutí obsazení docela pustilo. Z hlavních zpěvaček mě láká jen Blanarovičová. Sice sem ji naživo neviděl, ale díky youtube vím, že opravdu umí zpívat a je navíc sympatická. Co mě ale opravdu nejvíc zklamalo je obsazení mladších zpěvaček. Alžběta Bartošová i Markéta Procházková jsou skvělé zpěvačky, ale vůbec si je tady neumím představit. K Markétě mi jazz vůbec nesedí a Betku mám zaškatulkovanou jako Mylady. Možná mě překvapí. Škoda, že roli nezískala Kamila Nývltová. Podle mě by byla naprosto senzační. Tenhle žánr ji sedí a připadá mi pořád lepší a lepší. Přijde mi, že v Broadway někoho naštvala, protože dřív ji obsazovali pořád, ale co hraje Aidu tak nic. Každopádně počkám s koupí lístků až po recenzi a ukázce.


 • Ari

 • lili

  Markéta Procházková zpívá swing s předními swingovými bandy – např. s Felixem Slováčkem – tak opravdu nemějte strach, že se na to nehodí. Je vidět, že Roman o ní moc neví. Nejdřív si zjistěte trochu podrobnosti a interpretovi a pak se tady vyjadřujte.


 • Pavla

  Nevíte kdy bude zveřejněno celé obsazení? Nikde se nic nepíše a přitom se už včera začalo zkoušet. • Klára

 • Tereza

  Díky za odkaz na obsazení. Teda vypadá to skvěle. Langmajer, Vašut, Frej, Stropnický. Ta dámská skupina mi potom trošku zaostává. Myslím, že Kateřina Brožová bude však přesná.


 • Mirka

  Muzikál výborný hlavně exeloval Pepa Laufr Katka taky dobrá celkově jsem se bavila .


 • Mirka

  JO A NA CHODBĚ JSME POTKALI BOŽSKÉHO KÁJU A OCHOTNĚ SE NECHAL FOTIT PROSTĚ PROFÍK