Praha

Novinky z Prahy – CD muzikálu Touha, nová opereta v HDK a další


Dnes vám přinášíme pár menších aktualitek z pražské scény, které by vám rozhodně neměly uniknout. Konečně vychází CD muzikálu Touha, Hudební divadlo Karlín připravuje operetu Polská krev, i v Divadle TaFantastika se budou konat zajímavé akce…

Očekávané CD muzikálu Daniela Landy Touha vyjde již brzy, jeho křest je naplánován na 20.2.2009. Uslyšíme na něm všechny písně z muzikálu (tedy celkem 27, chybět nebude ani přídavek) a také téměř všechny účinkující, mezi kterými nebudou chybět hlavní hvězdy muzikálu Lucie Vondráčková a Jiří Korn. Na únorová představení jsou v prodeji poslední vstupenky, na některé termíny bylo uvolněno několik dalších vstupenek.

Další novinka se týká Hudebího divadla Karlín. Jeho další premiéra bude dle očekávání opereta, a to jedna z nejznámějších českých operet Polská krev, kterou napsal Oskar Nedbal. Podle našich informací by měl na režisérkou židli opět usednout Maďar KERO (Miklós Gábor Kerényi), který pro HDK zrežíroval operetu Čardášová princezna. Divadlo také vypsalo konkurz na obsazení hlavních rolí, ale i company. Více informací o něm se dozvíte na webových stránkách divadla.

Divadlo Ta Fantastika bude svědkem posledního vystoupení Báry Basikové před jejím odchodem za mateřskými povinnostmi. Její pěvecký recitál se bude konat 13.3.2009 od 18 hodin. Na stejném místě o pár dní dříve proběhne také třetí repríza fanouškovského nastudování muzikálu Excalibur. 1.3.2009 vystoupí spolek Zrnožrouti (složený převážně z talentovaných členů fanklubu divadla Ta Fantastika), více informací naleznete na jejich webových stránkách.

Nakonec jedna ne příliš veselá zpráva – byla zrušena i poslední tři představení veselohry Švejk v Divadle Hybernia. Tato inscenace tedy podle popremiérových očekávání skončila velkým komerčním fiaskem.


Aktuální zprávy
Česká premiéra muzikálu NE/NORMÁLNÍ (Next to Normal) v Divadle Na Prádle
Praha
Divadlo Kalich oslavilo 13 let, příští září uvede nový muzikál “Mauglí”
Aktuální zprávy
Velikonoční hodovačka na muzikálové Kleopatře
 • Bídník

  To s tim Svejkem me pobavilo :D Jinak me zaujala informace, ze Bara Basikova se louci. To se louci definitivne a nehodla jiz vubec zpivat? To by byla velka skoda, povazuji ji mozna za nejlepsi ceskou zpevacku.


 • Pavel Košatka

  “Divadlo Ta Fantastika bude svědkem posledního vystoupení Báry Basikové před jejím odchodem za mateřskými povinnostmi.”
  To Vojto v překladu znamená, že poslední vystoupení kvůli mateřským povinnostem a pak se samozřejmě zase vrátí.


 • Klárka

  No to by byla tragédie, kdyby se nám Baruška nevrátila…. osobně doufám, že i s miminkem si najde sem tam čas na vystoupení…


 • Fan

  Ono už je CD muzikálu Touha? Ani mě to nepřekvapuje. Nebyl by někde k mání rozpis písní a kdo je zpívá?


 • Ondřej Doubrava

  Fan: Jistě bude někdy brzy.


 • miki.miska

  Cd Touha už mám poslechnuté, jsem s ním spokojená, ale čekala jsem asi trochu víc. Na obalu píší, že jsou dvě písně převzaty z cd Kvaska, ale já bych řekla, že byly převzaty 3-4 písně . Původně největší hvězdy muzikálu se příliš nezůčastnili, ne že by mi nějak zvlášť chyběly, ale chtěla jsem jen mít srovnání s tím, co jsem v září slyšela od velmi povedené alternace. Z nezpěváků tu působí pouze Pomajbo a Vodochodský, ten dokonce v jedné části zastupuje dvě role.