Praha

Muzikál “IAGO” se představil a odhalil část obsazení (+ video)


Muzikál Janka Ledeckého “IAGO” se poprvé oficiálně představil ve středu 19. června v libanonské restauraci El Emir v Praze. Za účasti samotného autora muzikálu a těch, co mají s muzikálem něco společného, jsme se dozvěděli základní informace o muzikálu, byla odhalena část obsazení a zazněly dvě ukázky z představení. Na jednu z nich se můžete podívat v našem videu.

IAGA“, muzikál podle Shakespearova Othella, má Janek Ledecký kompletně napsaný zhruba již dva roky. Leč nepřízeň osudu či tvrdá doba zapříčinily, že se uvedení dočká až nyní. V jednu chvíli hrozilo, že se světová premiéra neuskuteční u nás, nýbrž v Japonsku.

K tomu se vyjadřuje Jan Pixa, ze společnosti Pixa-production, která bude dílo produkovat. “Chtěli jsme, aby světová premiéra IAGA byla nejdřív u nás a pak teprve v zahraničí. V muzikálu je výjimečně nádherná hudba a texty. Převést Shakespearovo dílo do jiné doby a souvislostí, je výzva, které nelze odolat. A způsob, jakým odvěký střet ambicí, lásky, žárlivosti a intrik Robert s Jankem uchopili, je nejen aktuální, ale hlavně mimořádně zábavný.”

Iago muzikál Alena Pixová Lenka Průšová Jan Pixa

Pixa-production

Autorský tým muzikálu ve složení Janek Ledecký (hudba, libreto, české texty), Robert Johanson (režie, libreto, dramaturgická spolupráce) a Michal Kovalčík (hudební spolupráce, aranžmá, hudební režie) slibují příběh s nečekaným a velmi atraktivním uchopením klasiky. Celý příběh zasazují do žhavé současnosti a základní rasový konflikt posunují do náboženské roviny. A navíc na Střední východ. Tam, kde se dodnes nevěra trestá ukamenováním.

Iago muzikál

Janek Ledecký

Scénu vytvoří jeden z nejúspěšnějších českých scénografů Martin Černý, který již má dle přání režiséra Johansona “čtyři A4” základních návrhů a věří, že přání režiséra překoná a zároveň obzvláštní. O light design se postará Pavel Dautovský.

Ale zpět k tiskové konferenci, kterou moderoval Aleš Háma a po úvodním proslovu došlo na první hudební ukázku a to písně “Fly away” v podání Dashi za doprovodu orientálních tanečnic. Nejenom tuto píseň, ale i další ukázky, si můžete poslechnout na oficiálním webu muzikálu IAGO.

Iago muzikál

Aleš Háma

Iago muzikál

Dasha a "Fly Away"

Posléze, ač velmi “opatrně”, začal Janek Ledecký poodhalovat zatím známé obsazení. Poslední jméno dokonce prozradil až na samotný závěr tiskové konference.

Částečné obsazení

OTHELLO: Janek Ledecký (není jisté)
DESDEMONA: Dominika Richterová
IAGO: Jiří Langmajer, Janek Ledecký
BAHIYA: Dasha
ROGER: Aleš Háma, Petr Kutheil

stav k 19.6.2013

“O většině představitelů hlavních rolí máme celkem jasnou představu, ale definitivní obsazení prozradíme až po konzultaci s režisérem Robertem Johansonem, který se účastní konkurzů v Divadle Hybernia 19. a 20. září tohoto roku”, doplnil Ledecký.

Tečku za setkáním obstaral duet Othella a Desdemony “Ve jménu lásky“, který můžete zhlédnout v našem videu.

VIDEO: Janek Ledecký a Dominika Richterová – Ve jménu lásky

Premiéra muzikálu se uskuteční 13. února 2014 v Divadle Hybernia. Velkým pozitivem představení bude i přítomnost živého orchestru.

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal a Ticke Art.

Iago muzikál

Petr Kutheil

Iago muzikál

Dominika Richterová

Iago muzikál

Dasha

Iago muzikál

Iagův "dýchánek"

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Herci z muzikálu Láska je láska se sešli na první čtené zkoušce
Aktuální zprávy
4 TENOŘI slavnostně pokřtili své debutové album muzikálových a filmových hitů
Praha
Nová hudební komedie “Láska naruby” oblékne Janu Paulovou do mužských šatů
 • Nick

  Opět Ledecký v hlavních rolích svého muzikálu…. Co k tomu dodat…


 • Martin

  Co to je ta hudba texty nic se mi teda fakt nelibi a Ledecky zpiva otresne


 • Tom

  Taky bych řekl,že Ledecký zpívá hrozně!


 • Michala

  Nevím, jak vám, ale mně to zní utahaně, čím dál tím stejně, jako všechno, co Janek napsal a o zpěvu ani nemluvím, natož jak to asi bude vypadat na jevišti. Určitě se na tento muzikál nevypravím.


 • Jára

  Je to utahané, David je zase duc, duc, duc, Rád se na to půjdu podívat.. už jen pro to že je tu předavidováno srač………..


 • Michala

  Předavidováno? Možná dřív, ale teď? Chystá se snad jen Mata Hari. Ono je to ale těžké posuzovat takhle Michala Davida. Kleopatra určitě nebyla žádná s…., naopak! Kat Mydlář určitě ano, Mušketýři mají jedny z nejhezčích melodií, i když je to takový běhací muzikál s podivnou company, ale má výborné obsazení (což ale Kleo taky až na pár výjimek), stejně jako Angelika… A ukažte mi jiného takhle schopného autora. Jediné, co mi u něj maximálně vadí jsou Fanánkovy texty, někdy vážně trhají uši, jenže těžko si vybere jiného textaře, který by tu jeho muziku někam pozvedl, když jsou to kamarádi, bohužel. Kat Mydlář byla doslova sprzněná předloha, ale své diváky si našel (kupodivu). Fakt je, že Davidovy muzikály bez problémů plní Broadway, tak bych na něm hledala i pozitivní věci.


 • Jakub

  Možná někoho zaujme fakt, že tento song zazněl již před cca měsícem na natáčení Silvestrovského vydání Superstar, kde si s Ledeckým zazpívala song Sabina Křováková… Nutno podotknout, že tam se Jankovi dařilo mnohem více než tady… Neboť zde předvedl výkon mírně tragický… :D


 • martin

  Janek Ledecky je vzdy tragicky proste neumi zpivat


 • Monča H.

  Jděte se laskavě vycpat..
  Janek je skvělý zpěvák a jsem ráda, že bude hrát!


 • Helena

  je to věc názoru, to, že se to jednou nepovede, neznamená, že celý muzikál bude propadák. Určitě se půjdu podívat, potom teprve můžu soudit…….


 • Chilli

  Doufám, že Janek posbírá zbytky soudnosti a nebude účinkovat, jeho zpěv je víc než tragédie :-(


 • David

  Mám radost z Dashy a Dominiky, protiví se mi Ledecký jako Othello, Langmajer a Háma. Copak to tam nemůžou vybrat lidi, kteří umějí hrát i zpívat?


 • Renata

  To je pravda. Viděla jsem Langmajera v Baronu Prášilovi a byla to velká bída. Háma v Draculovi jaky nebyl žádná výhra. Nevím, proč si u nás stále hrajeme na stejná jména?


 • Abigail

  Primárně tuhle ukázku nazpívanou s Dashou pustil na své stránky už dobře… no dva roky zpět, takže bohužel pro mě nic nového…
  jinak mě obsazení taky příliš neplní nadšením, ale uvidíme, co se z toho vyvrbí. Pořád v autora i režiséra věřím. DOufám že ne marně.


 • Sconi

  Ten Ledecký se fakt nedá poslouchat…. ukázku jsem musela stopnout po pár minutách…


 • Bidnik

  Pisne me moc nezaujaly, Jankuv zpev je dle meho nazoru prisernej:o ale to zdaleka neznamena, ze celek musi byt spatnej, tak se rad zajdu kouknout:)


 • Míša

  Trochu mi v obsazení chybí slečna Bučková… Přece tuhle píseň ala Hamlet by zazpívala nádherně…..:-)


 • Bidnik

  Mne zas Noid:( ten mi chybi vsude kde neni:)