Recenze a reportáže

Nový muzikál Zdenka Merty a Zory Jandové “Nahá múza” – preview (+ video)


Do světa umělců, pařížské bohémy a velké lásky vás vezme v Městském divadle Brno již od zítřka nový šansonový muzikál skladatele Zdenka Merty a zpěvačky a v tomto případě debutující libretistky Zory Jandové “Nahá múza”. Díky naší přítomnosti na středeční generální zkoušce vám přinášíme speciální preview, kde malou část představení můžete vidět. Video je samozřejmě doplněno i zdařilými snímky našeho fotografa Petra Marka.


Příběh “Nahé múzy” z meziválečné Paříže vypráví o dvou umělcích – sochaři Frederikovi (Lukáš Vlček nebo Petr Gazdík) a malíři Marianovi (Jan Apolenář nebo Martin Havelka). Jako všichni kumštýři, i oni hledají ty správné inspirační zdroje. Shodou náhod se pro oba přátele tou správnou “můzou” stane mladá tanečnice Magdalena (Hana Holišová nebo Svetlana Slováková), Do obou uměleckých životů tak kromě inspirace vstoupí i cit nejkrásnější – láska. Ve vzduchu je navíc cítit politické napětí a nebezpečí nastupujícího fašismu. Veškeré dění komentuje i opravdová múza, ta co umí políbit. (Markéta Sedláčková nebo Zora Jandová)

Inscenace vznikla, díky její komornosti, tentokrát již mírně netradičně na Činoherní scéně MdB pod režijní taktovkou Šimona Cabana, který brněnské herce vede s radostí a žádný problém ho nevyvede z míry.

Šimon Caban se ujal i scénografie, jejiž hlavním prvkem je veliká točna, na které ožívají galerie, pařížské ulice, byty a šantány. Hudební nastudování si pohlídal sám autor Zdenek Merta (ten si navíc v alternaci se Stanem Slovákem v představení zahraje malou roličku “černobílého” kabaretiéra) ve spolupráci s Karlem Cónem. Dirigovat bude i mladý Martin Procházka. Pokud jste obdivovateli Mertovy muzikálové tvorby, melodie plné jeho tradičního a opět krásně obohaceného rukopisu by vás v žádném případě neměly zklamat, ostatně na muzikálu se pracovalo několik let. Snad vás její krátké fragmenty ve čtyřminutové ukázce zaujmou, nás určitě ano.

NAŠE UPOUTÁVKA NA MUZIKÁL “NAHÁ MÚZA”

Malá upoutávka na nový muzikál Zdenka Merty a Zory Jandové “Nahá múza”, který má premiéru 13. a 14. února 2010 na Činoherní scéně Městského divadla Brno.

V ukázce můžete vidět například Jana Apolenáře, Lukáše Vlčka, Markétu Sedláčkovou a Hanu Holišovou.

Pro lepší kvalitu si můžete kliknout na tlačítko HQ.

Kamera: Petr Marek, střih: Ondřej Doubrava

Zora Jandová se scénářem

Markéta Sedláčková jako Múza

Markéta Sedláčková

Scéna z nepovedené vernisáže

Kameloti Lukáš Janota, Ján Jackuliak a Jakub Uličník

Frederik - Lukáš Vlček, Magdalena - Hana Holišová, Marian - Jan Apolenář

Markéta Sedláčková a Hana Holišová

Hana Holišová

Jan Apolenář

Pavla Vitázková a Jan Apolenář

Lukáš Vlček

Představení uvidíme na první premiéře 13. února, na recenzi se můžete těšit někdy v příštím týdnu.

Speciální poděkování patří Zdenkovi Mertovi za nesmírnou vstřícnost a důvěru.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení redakce je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Městské divadlo Brno spustilo svůj jedinečný Podcast
Recenze a reportáže
“Kočky” v Brně mají poprvé lidskou tvář
Recenze a reportáže
Temperament “Funny Girl” v Brně září téměř bez chybičky
 • veny

  Díky za video. No šanson není můj šálek kávy, ale třeba jako celek se mě bude inscenace líbit. Zatím mě až tak neoslovilo.


 • Janík

  Verše Bože dej mi sílu, vidím vílu…. No to je teda tragedie, takže kromě tai-či ještě i Františka rozená básnířka… Devatero řemesel,desátá bída.U této paní ZJ to tak opravdu vidím.:(((((((


 • tmx

  Cele predstaveni jsem se nudil, kroutil hlavou a chvilemi si pripadal trapne. Za touto kulturou zavitam jen velmi zridka a to vic me mrzi ze jsem narazil na takovyto udes. Davam 1%


 • Viktorie

  Janík: Váš názor na ZJ se mi moc líbí, mám podobný :)
  Tmx: taky jsem se nudila, kdyby to netáhl Lukáš Vlček a Markéta Sedláčková odejdu v půlce představení.


 • petra

  Viktorie: souhlasím sVámi – také jsems e cítila většinu představení trapně. Tak sjem dneska odřekla lístky na tu novinku podle aristofana.


 • Viktorie

  Petra: Na Ptákoviny se chystám až 23. a 25. Myslím, že bylo zbytečné lístky odříkat, Ptákoviny jsou z dílny Moša-Merta což vždy bývá famózní a politická satira na dnešní dobu taky nebude k zahození. Samozřejmě je to věc názoru :)


 • veny

  petra: myslím si, že jsi udělala chybu, protože Ptákoviny si zaslouží pozornost. Ale samozřejmě každému si líbí něco jiného:)