Fotoreportáže a galerie

Michal David pokřtil CD své muzikálové parodie na mučidlech


Na poměrně stylovém místě, v Muzeu mučících nástrojů, se 26. května 2010 na pražském Křížovnickém náměstí konal křest výběru písní  k muzikálové crazy komedii Je třeba zabít Davida režiséra Radka Balaše, nyní uváděné v Divadle Broadway s hudbou Michala Davida a  Zdeňka Bartáka. Nových informací opět mnoho nebylo, sympatických objektů k fotografování pro našeho Tomáše Krále, se však na místě, vhodném snad spíše pro tiskovou konferenci k budoucímu muzikálu  „Kat Mydlář“, našlo dost…

Ačkoli nové představení nepochválila kritika, ani mnozí diváci, přesto pro jeho příznivce záznam skladeb vyšel brzy po premiéře. Nahrávka se sedmnácti písněmi se od jevištní verze mírně liší, například větším podílem písní nazpívaných samotným Michalem Davidem, píseň „Líbezná“ je převlečena díky hlasu Mariana Vojtka do operního hávu, „Třetí galaxie“ zase není odráčkována inženýrem Leydenem, ale běžným hlasovým projevem Romana Vojtka. Jako bonus je přiložen i devítiminutový přídavkový megamix.

Po přivítání panem Alanem Piskačem ze společnosti Popron Music, u níž CD 10. května 2010 vyšlo, byl promítnut videoklip “Bells Of Love”, který je pevnou součástí představení a v němž kultovní skladba “Decibely lásky” obletěla doslova celý svět. Představilo se v něm spoustu hvězd nejen z Divadla Broadway, včetně Karla Gotta, Daniela Hůlky, Heleny Vondráčkové, Dashi a dalších. Všichni účinkující,jak poznamenal autor Jaroslav Voborný, vystupovali se smyslem pro nadsázku a bez nároku na honorář.  Klip získal ale spíše jinou smutnou zajímavost, jsou v něm k vidění jedny z posledních  záběrů nedávno nešťastně zesnulého zpěváka Petra Muka, jemuž byla následně věnována malá vzpomínka.

Michal David, Jaroslav Voborný, Alan Piskač, Oldřich Lichtenberg

Akce se zúčastnila také celá řada osobností na projektu spolupracujících: režisér Radek Balaš, Monika Absolonová, Aleš Háma, Alan Bastien, Jan Fiala, Bohouš Josef, Vanda Konečná, malý Filip Antonio, který na křtu též oslavil svůj svátek a další. Však si své oblíbence na přiložených fotografiích jistě pečlivě prohlédnete sami.

Bohouš Josef, režisér Radek Balaš, Filip Antonio na ramenou Jana Fialy, Alan Bastien, žertující Marian Vojtko, Aleš Háma, Monika Absolonová, Michal David a Daniel Barták

CD si nakonec pokřtil sám subjekt plánované likvidace Michal David, aby to však neměl tak jednoduché, byl vsunut do jednoho z exponátů…

Křest na mučidlech? To tu ještě nebylo...

"Mučený" Michal David

V rámci křtu se hojně zmiňoval též narozeninový a značně rekapitulační koncert k padesátým narozeninám Michala Davida, nazvaný “Mejdan roku”, který se bude konat už 17.června 2010 v pražské O2 Aréně (jak jsme již dříve informovali). Ten nabídne průřez jeho bohatou kariérou, včetně všech muzikálových počinů, včetně první ochutnávky z „Kata Mydláře“.

Marian Vojtko a Bohouš Josef

Slavnostní přípitek

Monika Absolonová

Linda Finková, Alan Bastien a Vanda Konečná

Monika Absolonová s Alešem Hámou

Hudební skladatelé Michal David a Zdeněk Barták

Michal David byl Ivanem Vyskočilem dohnán i na popravčí špalek

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Fotoreportáže a galerie
Kamila Nývltová oslavila 30. narozeniny a 10 let na scéně úchvatným koncertem
Fotoreportáže a galerie
Podívejte se s námi na premiéru muzikálu MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: Fotbalové zahájení sezóny Divadla Broadway a Hudebního divadla Karlín