Pozvánky a konkurzy

Pozvánka na třetí českokrumlovskou “Noc na Broadway”


Po divácky a čtenářsky vděčných tématech dnes dozrál čas pro jednu méně mainstreamovou, ale více než lákavou pozvánku. Konkrétně na léto, do překrásného města Český Krumlov na výjimečný muzikálový koncert s interprety přímo z amerického epicentra hudebního divadla – tedy na “Noc na Broadway“. Pořádá se v rámci 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, konaného od 16. července do 21. srpna 2010.

V pořadí už třetí “Noc na Broadway” se bude konat už druhý den festivalu, neboli 17. července od 20:00 v bezbariérové Pivovarské zahradě.  Broadwayské interprety doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Randalla Craiga Fischera.

Repertoár bude dle našeho názoru přístupný i pro ty největší muzikálové laiky. Zazní totiž známé písně z muzkálů “West Side Story”, “Evita”, “Jesus Christ Superstar”, “The Phantom Of The Opera”, “Les Misérables”, “Cabaret”, “Chicago”, “Dreamgirls”, “The Lion King”, méně známým počinem zřejmě bude pouze “The Wiz”, osobitá verze “Čaroděje ze země Oz” v jehož filmové verzi se v roli Strašáka představil Michael Jackson.

Pojďme si krátce představit tři vzácné pěvecké hosty koncertu:

Capathia Jenkins debutovala na Broadwayi v muzikálu Franka Wildhorna „The Civil War“, objevila se i na Off-Broadwayi v „Godspellu“ Stephena Schwartze, či v dalším broadwayském hitu „Caroline Or Change“ a v show známého komika Martina Shorta „Fame Becomes Me”. Oficiální stránky Capathia Jenkins naleznete tady.

Capathia Jenkins

Příznivcům tvorby Franka Wildhorna určitě nebude neznámé i jméno další umělkyně Christiane Noll, která na Broadwayi coby Emma ve Wildhornově  teď již muzikálové klasice „Jekyll & Hyde”. Z dalších rolí jmenujme například Audrey v „Little Shop Of Horrors (Malý krámek hrůz)“ , Sandy v „Pomádě“, Ellen v „Miss Saigon“, Jane v „Čarodějkách z Eastwicku“. Oficiální stránky Christiane Noll naleznete zde.

Christiane Noll

Původně měl do Krumlova coby mužský interpret zamířit Rob Evan, což „Wildhornisty“ asi tentokrát zamrzí, ale náhrada je více než rovnocenná a skutečně superhvězdná.

Hugh Panaro se totiž do povědomí diváků dostal hlavně jako představitel rolí Raoula a posléze i Phantoma v broadwayském nastudování Lloyd Webberova nesmrtelného díla „The Phantom Of The Opera“ v newyorském Majestic Theatre. V případě Phantoma se stal dokonce jedním z divácky nejoblíbenějších představitelů této role, ztvárnil ho více než 1000x. Jeho muzikálové působení je daleko širší, na Broadwayi objevil se coby Marius v „Les Misérables“, má za sebou účinkování v „Show Boat“ Jeroma Kerna a Oscara Hammersteina II., vytvořil i titulní upíří postavu v bohužel nepříliš úspěšném muzikálu Eltona Johna a Bernieho Taupina „Lestat“ na motivy zfilmovaného románu „Interview s upírem“. Má za sebou i turné s legendární Barbarou Streisand. Dá se tedy celkem bez nadsázky tvrdit, že do ČR konečně v jeho osobě přijede opravdový Phantom. Více o Hughovi Panaro se můžete dočíst opět na jeho oficiálních stránkách.

Hugh Panaro

Vstupenky na koncert v široké paletě cen od 400 do 1070 Kč (poslední kategorie je VIP) můžete zakoupit jak přímo v rezervačním systému pořadatele festivalu Auviex (dá se platit dobírkou), případně po domluvě v jeho pobočce (více informací na oficiálních stránkách), případně též na pobočkách  Ticketportalu či Eventimu (kde se dá uplatnit i 50% sleva pro držitele ZTP).

Na koncert jsme obdrželi pozvání, pokud vše dobře vyjde, jistě budeme svědky výjimečného večera. Pokud byste chtěli spojit nějaký příjemný prázdninový výlet s muzikálovým zážitkem mezinárodního rázu, budete mít v červenci jedinečnou příležitost.

Za laskavé poskytnutí všech tiskových materiálů a fotografií děkujeme PR Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.


Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí do muzikálu DĚTI RÁJE 2
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálů Billy Elliot a Kozí válka
Pozvánky a konkurzy
Benefiční koncert HVĚZDY ZPÍVAJÍ ANDĚLŮM – EXKLUZIVNĚ s Musical.cz jen za 100 Kč
 • tom2410

  Co k tomu říct…Snad jen že mě mrzí Rob Evan. A že mi nikdo nezabrání v tom, abych tam jel :)


 • Pavel Košatka

  Tome, to mě taky, Roba miluju! :))


 • Ondřej Doubrava

  Rob zamrzí, ale opravdu si myslím, že nikoho lepšího na “náhradu” než Hugha přivézt v tuto chvíli nemohli, možná ještě tak Adama Pascala, ale ten nemá tak klasický repertoár. ;-)


 • Pavel Košatka

  Přiznám se, že Hugha neznám, ale prostě hlas Roba Evana obdivuju už pár let a slyšet ho živě, to by byl pro mě celkem svátek :). To samý třeba Thomase Borcherta nebo Aarona Tveita. Na Panara se podívám na YouTube, třeba mě taky zaujme :).


 • jehy

  Pavle, myslím, že tě Hugh zaujme, je taky vážně dobrý a souhlasím s Ondrou, že je to velice hodnotná “náhrada” za Roba. Nemůžu říct, že by jeden či druhý se mi líbil víc – oba jsou skvělí.