Pozvánky a konkurzy

Moderní Robin Hood navštíví již tuto neděli Divadlo Hybernia


Poslední divadelní novinka v Divadle Hybernia před začátkem prázdnin bude muzikál Robin Hood. Příznivci světoznámého díla se však mohou těšit na zcela nové pojetí.

Připravte se na to, že místo hlubokých lesů vás čeká čtvrť ne nepodobná Bronxu, kde proti sobě stojí utlačovatelé v podobě rozmazlených a zhýčkaných teenagerů na straně jedné a Robin Hood se svou partou nebojácných mladíků na té druhé. Bojovníci proti šikaně to nebudou mít lehké, ale statečně budou bránit slabší a utlačované. Jak to celé dopadne a kdo se nakonec podívá na dno popelnice? Přijďte to zjistit do Divadla Hybernia sami.

Plakát Robin Hood

Plakát Robin Hood

Muzikál by mohl být stejně úspěšný jako ten z minulého roku. Tehdy na představení Johnny a Bomba od Terryho Prachetta v rámci Mezinárodního festivalu dětí (MFD) dorazilo tak velké množství diváků, že se dočkal dalších původně neplánovaných repríz.

Celý muzikál bude součástí bohatého programu Mezinárodního festivalu dětí 2015. Svou účast přislíbil i patron festivalu zpěvák, herec, tanečník, výtvarník, scénograf a držitel ceny Thalie Jan Kříž.

Jan Kříž (foto Lenka Hantašová)“Velice rád jsem přijal patronát nad takovou akcí, jakou “Mezinárodní festival dětí” je. Je fantastické, když se někdo takhle věnuje dětem a dává jim možnost ve společnosti jiných dětí hledat svůj vztah k umění, ke kultuře. Pro některé z nich to může být i o nalézání svého talentu. Přivádět děti k hudbě a vůbec ke kultuře považuji za jednu z našich povinností vůči nim. Sám si podobné akce z dětství pamatuji, a ačkoliv možná nebyly velkého rozsahu, tak pro mě měly obrovský význam, ať už to byly pěvecké soutěže, vystoupení na koncertech základní školy nebo i sportovní akce. Tento projekt se mi moc líbí a věřím, že děti si ho moc užijí.” říká patron festivalu Jan Kříž.

foto Lenka Hatašová

Organizátorem festivalu je Hudební akademie Praha Pavla Zumrová, s.r.o. a spolupořadatelem je DDM SPEKTRUM hl.m. Prahy. Festival nabídne úžasnou přehlídku uměleckých vystoupení různých národností, které spolu žijí v naší zemi. Objeví se i zahraniční skupiny a umělecké soubory.

Nejlépe to vyjadřuje motto festivalu “My si rozumíme”, které bude provázet veškeré, nejen umělecké dění na půdě jeviště i mimo něj. Vedle protagonistů ze všech koutů Česka se objeví například japonští studenti vedle německých nebo italský či ukrajinský umělecký tým a další. Jde o unikátní událost pro všechny umělecky smýšlející lidi, kteří hledají zajímavé a netradiční zážitky.

Nad projektem převzal záštitu Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice SENÁTU PČR a také HONORÁRNÍ KONZULÁT České republiky (UDINE) a kulturní asociace MITTELEUROPA.

V rámci festivalu můžete i vy podpořit nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi se závažným onemocněním, a to koupí DVD se záznamem nejlepších vystoupení festivalu včetně muzikálu Robin Hood. V letošním roce můžete také podpořit linku Ztracené dítě, která se zabývá problematikou pohřešovaných a jinak ohrožených dětí.

Vstupenky na oba dny festivalu si můžete objednat na telefonním čísle 777 337 555 či na emailu hap.zumrova@seznam.cz, stejně tak i DVD.

PROGRAM FESTIVALU

Divadlo Hybernia

21. června 2015 | 9:30 – 17:00
Slavnostní přehlídka nejlepších souborů včetně muzikálu Robin Hood a společné písně
Vystoupí také patron festivalu Jan Kříž
Vstupné: děti ZDARMA, dospělí 250 Kč

22. června 2015
dětský anglický muzikál Robin Hood, speciál pro školy: 9:00 a 10:30
Vstupné: 120 Kč

Plakát MFD 2015

Plakát MFD 2015

Sestřih z Mezinárodního festivalu dětí 2014


Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení pěveckých rolí a pěvecko-taneční a taneční company do muzikálu Hamlet
Pozvánky a konkurzy
Tomáš Vaněk představí své lásky v Hudebním divadle Karlín
Pozvánky a konkurzy
Benefiční koncert HVĚZDY ZPÍVAJÍ ANDĚLŮM – EXKLUZIVNĚ s Musical.cz jen za 100 Kč
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!