Pozvánky a konkurzy

Daniel Hůlka povede kurz muzikálového zpěvu v Brně


Daniel Hůlka se vůbec poprvé rozhodl vyučovat muzikálový zpěv. Třídenní hudební dílny jednoho z našich předních muzikálových interpretů proběhnou od 16. do 18. července 2020 v rámci ProART Festivalu v Brně.

ProART Festival se koná pravidelně již šestnáct let, a to hned v několika českých městech. Nabízí široké laické veřejnosti i profesionálům workshopy tance, zpěvu, herectví a dalších performativních uměleckých disciplín. Tyto workshopy vedou jedineční lokální umělci, výrazné osobnosti české kultury nebo zajímaví zahraniční umělci.

Daniel Hůlka bude v rámci festivalu vyučovat na třídenním interpretačním kurzu muzikálového zpěvu. Pokud zpíváte a chcete se něco přiučit, můžete se kurzu zúčastnit coby aktivní účastník. Pokud vám to tolik nezpívá, a přesto byste se rádi přišli podívat, přihlaste se coby účastník pasivní.

Nejvíce si z hudebních dílen mohou odnést studenti hudebních a pěveckých oborů, lidé, kteří uvažují o profesionální pěvecké dráze nebo třeba ti, kdo se chtějí připravit na muzikálový konkurz.

Daniel Hůlka (foto Linda Orlík)

Daniel Hůlka (foto Linda Orlík)

Podmínkou přijetí do kurzu pro aktivní účastníky je zaslání vlastní nahrávky jedné písně z některého z českých či zahraničních muzikálů (v češtině). Nemusíte shánět korepetitora ani kvalitní nahrávací zařízení. Nejde o kvalitu nahrávky, ale o posouzení vašeho zpěvu. Výzvu k zaslání nahrávky obdržíte po vyplnění přihlášky na stránkách ProArt Festivalu ZDE.

Pokud budete na základě zaslané nahrávky přijati coby aktivní účastníci, naskytne se vám příležitost zapracovat spolu s Danielem Hůlkou na 2–3 muzikálových písních dle vašeho vlastního výběru (vždy však v češtině). Díky kurzům se tak můžete dozvědět, co vám jde, na čem můžete ještě zapracovat nebo kde jsou vaše slabiny.

Interpretační kurz muzikálového zpěvu se koná od 16. do 18. července v brněnském Janáčkově divadle, vždy od 10 do 14:30 hodin. Aby Daniel mohl všem věnovat dostatek času, je počet aktivních účastníků omezen.

V rámci festivalu proběhne 17. 7. 2020 také koncert pro širokou veřejnost v jedinečných prostorách brněnské vily Tugendhat. Spolu s Danielem Hůlkou na něm zazpívá přední operní sólista Vladimír Chmelo.


Pozvánky a konkurzy
Záznam muzikálu KINKY BOOTS v kině Přítomnost v Praze
Pozvánky a konkurzy
Divadlo Kalich vypisuje konkurzy na hlavní i vedlejší role do muzikálu Tajemství
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení COMPANY do muzikálu “Kapka medu pro Verunku”
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!