Pozvánky a konkurzy

České uvedení ROCKYHO vypisuje doplňující konkurzy


Společnost Dark style agency, s.r.o., producent muzikálů Mamma Mia! a Ať žijí duchové, vypisuje doplňující konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí a company do připravovaného muzikálu ROCKY. Česká premiéra v režii zahraničního režiséra Christopha Drewitze se uskuteční v březnu 2017 v Kongresovém centru Praha.

Muzikál Rocky je inspirován slavným filmem Sylvestera Stalloneho z roku 1976, jenž byl oceněn 3 Oscary včetně ceny za nejlepší film. Scénář k muzikálovému Rockymu napsal broadwayský matador Thomas Meehan, autor hitů jako Producenti nebo Hairspray. Hudbu složil Stephen Flaherty, libreto má na starosti jeho dlouholetá spolupracovnice a mnohonásobná držitelka cen Tony Lynn Ahrensová.

Světová premiéra muzikálu se uskutečnila v roce 2012 v Hamburgu, kde se muzikál uváděl s obrovským úspěchem tři roky, během kterých odehrál přes 1 100 představení. Broadwayské uvedení v roce 2014 se již s takovým úspěchem nepotkalo, odehrálo se na broadwayské poměry pouhých 188 repríz. Broadwayská inscenace bylo nominována na 4 Tony Awards, ze kterých proměnila jednu za scénografii. Pokud byste nyní chtěli vidět muzikál v zahraničí, tak zamiřte do Stuttgartu, kde se uvádí od loňského listopadu.

Zajímavostí muzikálu je závěrečná proměna jeviště v boxerský ring, přičemž jsou diváci z předních řad přesazeni na jeviště kolem ringu a stávají se tak na posledních cca 20 minut přímou součástí děje. Zda bude tento zajímavý prvek zachován i v plánované české produkci, zatím není známo.

Závěrečná scéna s předsunutým ringem do hlediště v Hamburgu (foto ©Stage Entertainment)

Závěrečná scéna s předsunutým ringem do hlediště v Hamburgu (foto ©Stage Entertainment)

Režie: Christoph Drewitz
Premiéra: březen 2017
Místo: Kongresové centrum Praha

Hledáme zpěváky, herce, boxery, tanečníky. Vítaní jsou lidé všech národností a etnik.

Termíny doplňujícího konkurzu:

Po 23.5.2016 všechny role
Út 24.5.2016 všechny role

Místo: Hudební divadlo Karlín – hlavní vchod, Křižíkova 10, Praha 8

Čas: 8:15 – 9:00 prezence, od 9:00 hod. herecká a pěvecká část konkurzu, poté pro vybrané bude následovat pohybová část konkurzu.

Taneční oblečení a obuv s sebou.

Na konkurz si připravte jednu vlastní píseň + píseň z muzikálu Rocky a činoherní text dle role, o kterou se ucházíte. Pěvecká část konkurzu bude s klavírním doprovodem i s hudebními základy na mikrofon. Pokud pro vaši roli není zveřejněná píseň, naučte se libovolnou jinou píseň z muzikálu. K vlastní písni si přineste základ nebo noty. Veškeré podklady naleznete na www.rockypraha.cz/konkurz

Role

Hlavní role

ROCKY: Hrací věk: 30 – 40 let. Výška: minimálně 1,80m. Rock-bariton. Rocky je Ital, boxer z dělnické třídy. Je jednoduchý, ale ne povrchní typ. V životě hodně zažil. Přesto, že má temnou stránku, má dobrý smysl pro humor.

ADRIANA: Hrací věk: 28 – 35 let. Zranitelná a bezbranná, aniž by byla křehká. Za vnejším dojmem se skrývá hezká žena.

MICKEY: Hrací věk: 60+ let, trenér Rockyho. Mickey je občas hrubý a nevrlý, ale přesto je zranitelný. Starý muž, který nechce uvěřit, že to má za sebou. Žije pro svět boxu. Pro Rockyho je něco jako otec.

PAULIE: Hrací věk: kolem 35 let. Bratr Adriany. Dělnická třída. Paulie je často špatně naladěn, má tendence k cholerickým zachvatům. Snaží se vždy udělat něco dobrého, ale často se dobrá vůle obratí v opak. Herec s komedialním talentem. Nezpívá.

APOLLO CREED: Hrací věk: 25 – 30 let. Afroamerický boxerský champion. Atletická postava. Excelentní rockový hlas.

GLORIA: Hrací věk: 35+ let. Přítelkyně Paulieho. Několikrát rozvedená. Nemá dobrý vkus ohledně mužů. Šéfová Adriany, ale stará se o ni jako velká sestra. Má sex appeal a je silná osobnost. Skvělá zpěvačka.

Company a menší role

GAZZO: Hrací věk: 30 – 50 let. Rádoby mafiánský boss ve světě gangstrů South Philyy. Slizký lichvář. Rocky pro něho pracuje jako vymahač dluhů.

BUDDY: Hrací věk: 30 – 50 let. Pomocník Gazza. Velký, masivní, široké ramena. Funguje i jako boxer ve scénách na tréninku a jako dvojník Rockyho.

JERGENS: Hrací věk 40-50+ let. Nejznámější promoter boxu ve Philadelphii. Typ: šarmantní prodavač aut.

APOLLO CREED’S MANAGER: Hrací věk 30-50 let. Etnický typ (nejlépe afroamerický). Bariton. Už několik let je coachem Apolla.

6-8 BOXERŮ celkem: Hrací věk: 20-30 let, dobří zpěváci a pohybově na vysoké úrovni. Zkušenost s boxem není nutná, mělo by ale být uvěřitelné, že jsou boxeři.

2-3 boxerů by měli být vyšší než 180cm a vyborně trénovaní. Etnické typy vítány.

Jeden z boxerů hraje “Dipper Riley” novou naději Mickeyho. Měl by působit jako by byl schopen vyzvat Apolla Creeda v těžké váze.

1 boxer hraje “Spidra Rica” – Je to Rockyho soupeř na začátku muzikálu. Měl by být vyšší než Rocky.

Další role

Wisotzki – Má dluhy u Gazza a Rocky je má vymáhat. Chudák, který pracuje jako řezník.

Hlídač ledové plochy – Nepříjemný týpek. Potřebuje dobrý cit pro komediální timing.

Mike – Domovník a pomocník Mickeyho v tělocvičně.

Bob Dunphy – Komentátor při boji o MS.

Jimmy Michaels – Komentátor při boji o titul MS.

Tommy Crosetti – Moderátor v ringu při boji o titul. (á la Michael Buffer: “Let’s get ready to rumble”)

Všichni musí umět zpívat!!!

ANGIE/JOANNE: Hrací věk 20 – 35 let. Šílená kamarádka Glorie, pořád loví může. Špičkové zpěvačky. Umí se výborně hýbat.

3 APOLLO GIRLS: Hrací věk: 25 – 35 let. Etnický typy (afroamerický nebo pod.). Jedna z nich je ale bílá. (Typ: Dlouhé nohy, blond vlasy). Mají sex-appeal. Skvělé zpěvačky, umí se hýbat!

Přihlášení a další informace

V případě zájmu pošlete emailem na adresu hemmer@nogup.cz jméno, příjmení, datum narození, email, mobil, na jakou roli se hlásíte.

Prosíme, abyste si s sebou nevodili žádné příbuzné, partnery nebo dopravovatele, vyjma osob nezletilých, které naopak musí přinést svolení zákonného zástupce.

Konkurzu se mohou zúčastnit pouze osoby zdravé, plně způsobilé a pouze na své vlastní riziko.

Podívejte se na trailer z Hamburgu v hlavní roli s Drew Sarichem


Pozvánky a konkurzy
Konkurzy na hlavní i vedlejší role v muzikálu Mamma Mia!
Pozvánky a konkurzy
Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz do muzikálu ČAS RŮŽÍ s hity Karla Gotta
Pozvánky a konkurzy
Muzikál WE WILL ROCK YOU vypisuje doplňující konkurzy a představuje tvůrčí tým
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!