Kostýmové zkoušky muzikálu „Lucrezia Borgia“

Ve čtvrtek 12. ledna 2012 se v Divadle Hybernia konal první veřejný fitting muzikálu „Lucrezia Borgia„, který se po sedmi letech od uvedení v Národním divadle vrací na prkna, která znamenají svět. Kostýmy byly vytvořeny podle návrhů profesora Jana Duška. V nové, upravené koncepci, rozšířené o pěvecké party, bude „Lucrezia Borgia“ poprvé uvedena v Divadle Hybernia v sobotu 10. března 2012.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ přiznává Bára Basiková. Ta šaty středověké šlechtičny, něžné a nezáludné na jedné straně, na druhé však zhýralé milenky vlastního bratra a nenávistné vražednice, oblékne už podruhé. „Samotnou mě překvapilo, že původní kostýmy nebylo potřeba nijak upravovat,“ říká zpěvačka, která nyní kromě náročné choreografie, trénuje také zvedačky, při nichž se každý kilogram navíc počítá. „Žádnou dietu nedržím, zkoušíme několikrát týdně, a tak jde hubnutí samo. Nevážila jsem se, ale pár kilo už dole mám, poznám to podle oblečení,“ dodala Basiková.

Bára Basiková

To její herečtí kolegové jsou na tom o poznání hůř. „Já z tohohle kostýmu dostanu knoflíkovou fobii, od rána nedělám nic jiného, než sbírám utržené knoflíky,“ postěžoval si Vladimír Marek, který se v roli svatého otce Alexandra VI. alternuje s Ladislavem Županičem. Podobných starostí zatím zůstal ušetřen Jiří Zonyga, pro něj se totiž kostým teprve šije. „Zatím se musím spokojit s provizorní košilí a vestou, nebylo po kom dědit. S baleťáky z Národního se nemůžu srovnávat,“ vtipkoval urostlý představitel Juana Sforzy.

Vladimír Marek
Ladislav Županič
Jiří Zonyga
Iva Marešová a Bára Basiková
Podívat se přišel i Quasimodo Tomáš Trapl

Aktuální obsazení

Pěvecké role

Lucrezia Borgia – Bára Basiková, Iva Marešová
César Borgia –  Csongor Kassai, Zbyněk Fric
Juan Borgia – Tomáš Beroun, Tomáš Savka
Alexander VI. – Svatý otec – Ladislav Županič, Vladimír Marek
Juan Sforzza – Jiří Zonyga, Martin Šemík
Pietro – syn Lucrezie – Roman Tomeš, Štěpán Klouček
Domenico – Tomáš Hundža, Radim Pátek
Nicolo – Lukáš Randák, Přemysl Pálek

Taneční role

Lucrezia Borgia – Zuzana Susová, Kateřina Rejmanová-Benešová
Zlo – Zuzana Pokorná, Yvona Jeličová
Alfonso – Matěj Cichra, Přemysl Pálek, Jakub Šimůnek, Míla Štrurc
Pedro – Jiří Flekač, Jan Čížek

Hlas býka – Michael Kocáb

ČTĚTE VÍCE O MUZIKÁLU „LUCREZIA BORGIA“


7 komentářů