Praha

Divadelní adaptace slavné muzikálové komedie „Světáci“ zlákala i Moniku Absolonovou


Divadelní společnost Háta Olgy Želenské chystá v Branickém divadle premiéru divadelní adaptace slavné filmové hudební komedie Zdeňka Podskalského „Světáci“ z roku 1969. Režisérem nové divadelní úpravy je Lumír Olšovský, který ke spolupráci přizval například Moniku Absolnovou, Aleše Hámu, sourozence Gondíkovy nebo Pavla Vítka. Premiéra je plánována na začátek května. Podrobnosti a fotografie z tiskové konference naleznete v celém článku.

Tisková konference 7.4.2011

Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou vzdělat v oblasti společenského chování. Doufají, že si napříště v takovém „lepším podniku“ zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. Odevzdají se do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy. Kdo mohl tušit, že nakonec natrefí na trojici podobně „dobře vyškolených“ lehkých dam?

Notoricky známá filmová hudební komedie Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka „Světáci“ s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969 trůní od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů. V divadelní úpravě a v režii Lumíra Olšovského se na jevišti objeví stálice Divadelní společnosti Háta, ale i nové populární tváře: Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Monika Absolonová, Ivana Andrlová anebo Jana Zenáhlíková v rolích lehkých dam, Miriam Kantorková nebo Vlasta Peterková v roli paní Trčkové, Dalibor Gondík, Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Aleš Háma, Filip Tomsa, Lumír Olšovský v rolích fasádníků a Martin Sobotka, Pavel Vítek a Lukáš Pečenka v ostatních rolích. Jako zvláštní hosté účinkují v roli emeritního profesora šarmantní Jan Přeučil nebo „dechovkový král“ Josef Oplt.

Lumír Olšovský, Olga Želenská a Monika Absolonová

Z tvůrčího týmu můžeme kromě režiséra Lumíra Olšovského dále jmenovat Hanu Číčelovou (choreografie), Lucii Loosovou (kostýmy a scénografie) nebo Jiřího Petra (hudební nastudování). Slavnostní premiérová představení se odehrají na jevišti Branického divadla ve dnech 5. a 12. května 2011. Ještě předtím se předpremiérově představení uvede v Městském divadle v Novém Boru, a to 21. dubna 2011. Jednotné vstupné do Branického divadla na hudební komedii „Světáci“ je 500 korun, případně zlevněných 250 korun pro děti, studenty a důchodce.

Hromadná fotografie hereckého i tvůrčího týmu

Mahulena Bočanová, Martin Zounar a Filip Tomsa

Nouze nebyla ani o humor...

Aleš Háma, Pavel Vítek a Dalibor Gondík

Monika Absolonová

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
Evita se vrací zpět do Prahy, Evu Perón si zahraje Monika Absolonová
Praha
Mamma Mia! oficiálně zahájila zkoušky, prodáno je již 30.000 vstupenek
Praha
Alenka v kraji zázraků finišuje do finále (+ video)
 • veny

  Svěťáci nebo Světáci?


 • Tery

  Myslím, že by to měli být Světáci :)


 • Romča

  Samozřejmě, že Světáci, je to tak i na P.R. materiálech z TK, ale když halt někdo neumí číst…


 • tom

  Pěkně drahé vstupné!


 • Romča

  Navíc (viz titulek) mám ten dojem, že Monika není Absolnová, ale Absolonová a někdo mohl přizvat koho co, 4. pád, sourozence Gondíkovy (n. r. od 1. pádu sourozenci Gondíkovi). A to jsem to radši nečetl celé – resp. četl, ale už včera přímo z těch tiskových materiálů:)


 • TerQa

  Tohle vypada zajimave, Lumir umi delat dobre hudebni komedie, navic tu ma docela zajimave herce, i kdyz treba Zounara si mohli odpustit. Ale to vstupne na takovou spice cinoherni zalezitost mi prijde dost vysoke, i kdyz jsem studentka a mam to za pulku, ale i tak. To i do ty pitomy Brodwaye se na „nejlepsi hvezdy a nejdrazsi muzikaly“ dostanu za 150, vedle do Hybernu za 200 a Karlin za 230. A treba u Karlina tim platim i orchestr a tak, tak me jen zarazi 500 za neco tak inscenacne nedraheho. Ale stejne mi asi zvedavost neda a pujdu se podivat, hlavne kvuli Absolonove, kterou sice nemusim, ale jste zvedava jak si tady s tim poradi, zvlaste kdyz bude hrat tu roli Janzurovy…..


 • Romča

  Jj, ona ta „pitomá Broadway“ totiž myslí na lidi… – ach ta úroveň zdejších diskutujících. Jen kdybych něco podobného napsal já na adresu třeba Jesuse nebo Robina – to by bylo haló…
  PS: Světáci zas tak nedrazí inscenačně nebudou… A ceny lístků se odvíjí mj. od toho, jaké sponzorské zázemí za sebou máte či nemáte…


 • Tereza

  No to bude dílo teda! Proč předělávat klasiku? Proboha! A obsadit takovou bandu… A Žehrová nebo Želenská už jsou na kurtizány dost okoukaný starý ježibaby. Gondík a Háma zas budou přes čáru vtipní. No je mi z toho zle.


 • Terka

  Nevíte někdo kdo bude v obsazení 12.5. ve Světácích v Bránickém divadle?děkuji za odpověď


 • Dan

  Terka: Nevim,ale vím že tam bude Absolonová :)


 • Olynka

  Byla jsem ve čtvrtek a sestava Limr, Pantůček, Zounar byla prostě úžasná :o) Absolonová k sežrání a vícerole Vítek, Sobotka – luxus. Doporučuji!!!


 • Václav

  Ne a ne a ne.Divadlo Háta si na sebe ušilo bič tím, že se pokouší napodobovat dokonalé. Bohužel se nic z toho nedá zrealizovat, rozhodně ne v podání členů zmíněného divadlo. Jediný dík patří tvůrcům za to, že jsem si společně s Pavlem Vítkem mohl zanotovat ty skvělé písňové texty s líbivým hudebním podtextem. Jinak perly typu zesměšňování slechů pana Hámy či glosy v podání (druhdy kvalitního) herce p. Přeučila „v prdeli“ svým způsobem uráží veledílo kolektivu řízeného panem Podskalským. Po shlédnutí (a vytrpění) představení jsem mazal domů zapnout honem dvd s originálem, abych to spláchl:-).