Všechny články z kategorie

Ostrava

Česká premiéra muzikálu REBECCA již za měsíc v Ostravě

Mysteriózní muzikálové drama Rebecca autorské dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay se představí v české premiéře 9. a 11. března v Národním divadle moravskoslezském. V režii Gabriely Petráskové a českém překladu Michaela Prostějovského se v hlavních rolích představí Veronika Prášil Gidová, Martina Šnytová, Tomáš Novotný, Lukáš Vlček, Katarína Hasprová nebo Michaela Horká.

Do ostravského muzikálového repertoáru se pro sezónu 2016/2017 vrací Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a s ním přijdou vážené dámy Kate a Rebecca

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě zveřejnilo na své internetové stránce dramaturgické plány pro sezónu 2016/2017. Nás bude samozřejmě zajímat soubor Opereta  – muzikál, který sice připraví pro příští sezónu méně premiér, zato se však na každou z nich můžeme těšit poměrně intenzivně a asi se nebude jednat o tituly, které jen tak zapadnou. A možná, že leckomu po delší době přeběhne po zádech i příjemné mrazení symbolizující to pravé natěšení z realizace velkého světového muzikálu v české premiéře. Protože tituly zatím nemají své oficiální anotace, ke každému z nich přikládáme kratinký komentář.

Ježíše si v Ostravě zahrají Peter Cmorik a Lukáš Vlček

Národní divadlo moravskoslezské zveřejnilo představitele hlavních rolí v připravované nové inscenaci slavné rockové opery Jesus Christ Superstar. Slavné árie Andrewa Lloyda Webbera s českým textem Michaela Prostějovského si zazpívá mnoho pro muzikálové diváky známých tváří. Hlavní roli Ježíše ztvární Peter Cmorik, vítěz slovenské Superstar a čtynásobný Zlatý slávik, a Lukáš Vlček, známý především z Městského divadla Brno.

Volá Londýn aneb nejslavnější britské muzikálové melodie zazněly v Ostravě

Divadelní sezóna 2015/2016 se rozbíhá (i když tento text s omluvou, díky velkým technickým problémům u autora vychází s velkým zpožděním) a každý start je dobré nepřepálit. Velkých premiér totiž bude i letos dost a tak zprávu o tom, že letošní ostravská sezóna bude zahájena koncertem věnovaným těm nejslavnějším britským muzikálům šlo přijmout se značným nadšením. A když (za)„Volá Londýn“, tak jsme jako milovníci dění na West Endu logicky nemohli v Ostravě chybět.

V Ostravě se příští sezónu podíváme nejen na Sunset Boulevard!

Ačkoliv jindy mají naše nadpisy o repertoárových novinkách jednotlivých scén dost obecný charakter, dramaturgický plán Národního divadla moravskoslezského na sezónu 2014/2015, zveřejněný na jejich facebookovém profilu a malinko před časem nastíněný třeba i v rozhlasovém Muzikál Expresu disponuje titulem takové hvězdné svítivosti, že nám to snad odpustíte. Česká premiéra dosud v ČR neuvedeného muzikálu Andrewa Lloyd Webbera podle kultovního filmu Billyho Wildera Sunset Boulevard zastíní mnohé žánrové položky, i když je celková nabídka souboru Opereta – muzikál samozřejmě velice pestrá.

Muzikálové a operetní novinky Národního divadla moravskoslezského pro sezónu 2013/2014

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě představilo na svém webu předplatné na sezónu 2013/2014 a s ním samozřejmě i zbrusu nové premiéry svých čtyř souborů. My jsme pro vás vybrali ty s visačkou „Opereta-muzikál“. Premiéry jsou pro tento rok naplánovány tři a opět sahají od klasické operety, po činoherní muzikál až po muzikálovou legendu, kde se plynule  navazuje na úspěch „Josefa a jeho úžasného pestrobarevného pláště“ týmu Rice – Lloyd Webber.

Přípravy na muzikál „Fantom Londýna“ v Ostravě úspěšně odstartovaly

V Národním divadle moravskoslezském začala intenzivní práce na muzikálu „Fantom Londýna„. Na zkušebně souboru operety a muzikálu NDM se v uplynulém týdnu konala série scénických čtení (tzv. workshopů), kterých se kromě vybraných diváků a interpretů zúčastnili i tvůrci: skladatel Radim Smetana, textař Michael Prostějovský a libretisté Pavel Bár a Lumír Olšovský, který je zároveň režisérem nově připravované inscenace.

V Ostravě dnes ožije „Bible v rytmu rockenrolu“ – „Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť“

V Divadle Jiřího Myrona (Národním divadle moravskoslezském) v Ostravě se dnes 4. 10. a v sobotu 6. 10. schyluje k první muzikálové premiéře sezóny a hned jde o světovou extratřídu, ba podle skromného názoru autora tohoto článku, naprostého krále v subžánru „rodinného muzikálu“,  druhé profesionální provedení prvního realizovaného díla (tím úplně prvním je počin „The Likes of Us“, který se doposud dočkal pouze koncertní verze) legendární dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice „Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť“.