Všechny články z kategorie

Videoreportáže a záznamy

Přivítání a premiéra nové Johanky z Arku v Divadle Kalich (+ video)

Zpěvačka a muzikálová herečka Iva Marešová se stala novou představitelkou Jany z Arku ve slavném muzikálu Ondřeje Soukupa, Jiřího Hubače a Gabriely Osvaldové Johanka z Arku. Svou premiéru na jevišti pražského Divadla Kalich odehrála v sobotu 28. ledna 2017. Před diváky ovšem předstoupila již o den dříve, kde byla na konci představení slavnostně přivítána do role.

Divadlo Kalich oslavilo 15 let, velká fotoreportáž + video sestřih z galavečera

3. listopadu 2014 oslavilo pražské Divadlo Kalich své 15. narozeniny, a to velkým galavečerem pro všechny své fanoušky a příznivce. Na něm se představil opravdu velký počet činoherních i muzikálových hvězd i několik zajímavých hudebních hostů. V rámci koncertu zazněly písně ze všech muzikálů, které se kdy v Kalichu uvedly. Připravili jsme pro Vás více než 12ti-minutový video sestřih z koncertu a opravdu bohatou fotoreportáž s více než 40 fotkami ze samotného galavečera, ale také 16 fotek ze zákulisí.

Horečka sobotní noci již za týden v Divadle Kalich. Podívejte se s námi na video ukázky!

Česká premiéra muzikálu Horečka sobotní noci v režii a choreografii Jána Ďurovčíka se již nezadržitelně blíží, premiéroví diváci se ocitnou v rytmu disco písní Bee Gees již příští úterý 30. září 2014 v pražském Divadle Kalich. Již tradičně divadlo uspořádalo press show, na které nám účinkující předvedli kompletní medley, čili závěrečný mix všech písní z muzikálu. Podívejte se s námi na 6 video ukázek, ve kterých uvidíte a uslyšíte Jana Kříže, Romana Tomeše, Michaelu Doubravovou nebo Juraje Bernátha. A samozřejmě také skvělou taneční company!

Dnešní setkání RENTu v Kalich (foto Kristýna Junková)

Muzikál RENT se zabydluje v Divadle Kalich. Podívejte se na dvě ukázky.

Dnes se oficiálně novinářům představilo pražské uvedení muzikálu Jonathana Larsona RENT ve svém novém domově, a to Divadle Kalich. Tam se v lehce obměněném obsazení a v režii Steva Josephsona představí premiérově již 15. března, zatím v originálním uvedení s českými titulky. Souběžně se ale chystá i kompletně česká verze, na překladu pracuje Milan Malinovsky. Podívejte se s námi na dvě ukázky z dnešního setkání – úvodní píseň „Rent“ v angličtině a „Seasons of Love“ v nové české verzi.

Video sestřih muzikálu „Tři mušketýři“ v Divadle Broadway

Přinášíme Vám tradiční pětiminutový sestřih ukázek z aktuálního uvedení muzikálu Michala Davida „Tři mušketýři„, který se po dlouhých letech vrátil do Divadla Broadway v nové režijní koncepci, kratší podobě i s novým obsazením [čtěte více]. Podívejte se na průřez představení (16.6.2012 od 14 hod.), ve kterém účinkovali Bastien Alan, Vojtko Marian, Holub Jaromír, Helekal Jiří, Bartošová Alžbeta, Finková Linda, Procházková Markéta, Trapl Tomáš, Pošta Martin, Kollár Dušan, Březík Jiří a Bernáth Juraj.

Exkluzivní videoukázky z muzikálu ‚Hamlet“ v Divadle Broadway

Muzikál Janka Ledeckého „Hamlet – The Rock Opera“ míří do finále. Premiéra světové verze již kultovního muzikálu se uskuteční  22. března 2012 v Divadle Broadway. Pod taktovkou amerického režiséra Roberta Johansona vrcholí závěrečná fáze zkoušek a na jednu z nich byli před pár dny pozváni i zástupci z řad médií. Mohli jsme spatřit tři plnohodnotné ukázky ze závěru první půle muzikálu, na které se teď prostřednictvím naší kamery můžete také podívat…

„Lucrezia Borgia“ – video ukázky ze zkoušek v divadle Hybernia

Obnovená premiéra oblíbeného a vysoce hodnoceného baletního muzikálu Libora Vaculíka „Lucrezia Borgia“ se blíží a při té příležitosti pozval tvůrčí tým novináře nahlédnout na zkoušky, které probíhají již přímo na jevišti Divadla Hybernia, kde bude mít muzikál 10. března 2012 premiéru. Ukázali nám tři, dle našeho názoru nejpovedenější scény z celého díla, na které se teď prostřednictvím naší kamery můžete také podívat…

Video: 10 otázek pro Markétu Procházkovou a Tomáše Savku

Pozvání do pátého dílu našeho pořadu „10 otázek pro…“ přijali mladí talentovaní muzikáloví herci Markéta Procházková a Tomáš Savka, kteří spolu od listopadu 2011 vystupují v muzikálu „Quasimodo“ v divadle Hybernia a samostatně je muzikáloví fanoušci mohli (a můžou) vidět v mnoha dalších projektech. Opět odpovídali na čtenářské otázky a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Podívejte se na osobní rozhovor dvou populárních zpěváků, okořeněný ukázkami z muzikálů „Osmý světadíl“ a „Quasimodo“! A nezapomeňte psát otázky pro našeho dalšího hosta…

Video: 10 otázek pro Dashu a Roberta Jíchu

Připravili jsme pro Vás další díl našeho video pořadu 10 otázek pro… tentokrát v dvojitém podání s Dashou a Robertem Jíchou, kteří spolu hrají v „Carmen“, dále se však jejich cesty rozcházejí. Užijte si přátelskou atmosféru rozhovoru a poznejte své oblíbené muzikálové zpěváky i z jiného úhlu pohledu. I tentokrát hosté odpovídali na 10 vašich, čtenářských otázek.