Všechny články z kategorie

Rozhovory

Radim Schwab: Jsem vlastně šťastný…

Přiznám se, že jsem v uskutečnění rozhovoru s českým Fantomem Opery už moc nedoufala, nejspíš pro něj delší čas nebyla vhodná konstelace hvězd. Jenže, čím déle musí člověk na něco čekat, tím více si pak váží chvíle, kdy to přijde. A setkání s Radimem Schwabem toto pravidlo do puntíku potvrdilo, protože příjemné povídání při víně nakonec přineslo poznání umělce plného otevřenosti, empatie a vděčnosti lidem, kterých si dodnes nesmírně váží… 

Rozhovor s autorem rockového fantasy muzikálu Králové Avalonu. Vrátí se opět na česká jeviště?

Šestadvacetiletý Lukáš Pařík a jeho symfonicko-rockový fantasy muzikál Králové Avalonu, zazářil na scéně divadla Hybernia. Muzikál s originální hudbou i příběhem však náhle odešel ze scény. O tom proč se tak stalo a zda se tento nevídaný projekt vrátí na prkna českých divadel, jsem si popovídala právě s jeho autorem Lukášem Paříkem.

Petr Šudoma: Do Prahy mě přivedla Touha

Říká se, že není malých rolí, ale v umělecké formě zvané muzikál je jich často mnohem víc než těch hlavních. A ať už se jedná o členy company, nebo role vedlejší, přiznejme si – co by byl třeba takový Tomáš v Osmém světadílu nebo Danny v Pomádě bez kamarádů, kteří oběma nejen úspěšně sekundují, ale mnohdy se vryjí do paměti konkrétní scénou nebo písní stejně jako ten, kdo je tam tak zvaně za hvězdu. Muzikálový herec a tanečník Petr Šudoma, má podobných rolí na svém kontě hodně a např. jeho Šudy nebo Sonny se už dávno řadí k oblíbeným postavám zmíněných muzikálů.

Fotografie z koncertního uvedení RENTu

Tomáš Vaněk: Přál bych si, aby mi to skvělé období vydrželo co nejdéle

Kdo z nás by neznal Fantoma opery, tajemnou postavu světoznámého muzikálu Andrew Lloyd Webera, která pod maskou ukrývá svou zohyzděnou tvář i zmrzačenou duši… K příběhu plnému lásky, nenávisti a tajemství však neodmyslitelně patří i krásná Christine, vycházející hvězda pařížské Opery a její milující přítel vikomt Raoul de Chagny, nový majitel divadla. A právě představitel Raoula  – Tomáš Vaněk – je tím, koho jsem si pozvala k dalšímu rozhovoru.

Nymfy Sylva Schneiderová, Jana Zenáhlíková a Hanka Křížková

Hanka Křížková: Jsem vlastně šťastný člověk

Když se vysloví jméno Hanka Křížková, většina z nás si představí velkou, ale přitom skromnou osobnost s nezaměnitelnou barvou hlasu. Na setkání s Hankou jsem se velmi těšil, a stejně jako se usmívám teď, když píši tyto řádky, usmíval jsem i při našem rozhovoru. Možná je to tím, že Hanka vyzařuje jakousi pozitivní energií, která nabije prostě každého! Pokud máte chuť se o této milé zpěvačce, herečce a dámě s opravdovým „D“ dozvědět více, ponořte se do dalších řádků…

David v uskupení 4TET

David Uličník: Role Valjeana mi dala nepřekonatelnou radost a vnitřní krásu

Při vyslovení jména David Uličník se většině muzikálových fanoušků vybaví jeho nejslavnější role, kterou byl Jean Valjean v muzikálu Les Misérables – Bídníci, s úspěchem uváděném v pražské Goja Music Hall. Za ni byl, stejně jako za postavu vojáka Johna v muzikálu Miss Saigon, navržen do širší nominace na cenu Thálie. Třetí, tentokrát užší nominace, ho čekala za roli  A. Q. Fouquiera – Tinvilla v muzikálu Antoinetta – královna Francie. A i když se mu zatím nepodařilo proměnit některou z nominací v ocenění, byla k němu jeho skutečná múza opravdu štědrá i laskavá, protože si na nedostatek práce a úspěchů nejen v muzikálové oblasti rozhodně nemůže stěžovat.

Markéta Procházková

Markéta Procházková: Chci být s publikem na jedné vlně

V divadle je jako doma, hraje hlavní role rovnou v několika pražských muzikálech najednou, nyní se zpěvačka a herečka Markéta Procházková dočkala vlastního sólového koncertu, který nese název „Na jedné vlně“. V neděli 9. listopadu rozezní pražskou Malostranskou besedu písněmi různých stylů i nálad.  S živou kapelou vystoupí i hosté, například operní pěvkyně Lívia Ághová či Tomáš Savka. A právě o chystaném koncertu jsme s nadějnou českou zpěvačkou promluvili…

Vendula jako Joanne v RENTU

Vendula Příhodová: „Prostořeká jsem už jen mezi přáteli“

Dělat obsáhlý rozhovor s umělcem „naživo“ je vždycky veliký risk, protože výsledek je přímo úměrný atmosféře, která provází setkání dvou víceméně cizích lidí. Pokud se vám ale poštěstí pozvat si někoho, kdo vás nejen dokáže nadchnout svými výkony na jevišti, ale zároveň z něj doslova vyzařuje pozitivní energie, umocněná otevřeností v každé odpovědi, pak vám takové setkání přinese obrovskou radost, kterou zkalí jen množství materiálu, nutného vystřihnout z důvodu nadměrné délky. Tím, kdo doslova a do písmene naplnil předchozí řádky, je čtyřiadvacetiletá muzikálová herečka a zpěvačka Vendula Příhodová.

Radka Fišarová

Radka Fišarová: „Edith mi dala nálepku, ale jsem za ni vděčná“ (+ video)

Jen málokomu z muzikálových umělců se na tomto uměleckém poli podařilo natolik sžít se svou jevištní postavou, že získal nejen všeobecně uznávanou přezdívku, ale byl tím nasměrován i k další umělecké činnosti. Tou, k níž už neodmyslitelně patří označení „česká Edith Piaf“, není nikdo jiný než host dnešního rozhovoru – oblíbená muzikálová zpěvačka i šansoniérka Radka Fišarová.