Všechny články z kategorie

Pozvánky a konkurzy

Tanz-der-Vampire

Polanského PLES UPÍRŮ konečně v ČR, agentura GOJA vypisuje konkurzy

Jeden z nejslavnějších zahraničních muzikálů PLES UPÍRŮ (v originále „Tanz der Vampire“ či „Dance of the Vampires„) se konečně dočká svého českého uvedení, a to pod produkcí agentury GOJA. Premiéra je plánována na rok 2017 v GoJa Music Hall na pražském Výstavišti. Režie by se měl ujmout Radek Balaš a o překlad původního libreta se postará Michael Prostějovský. Konkurzy na hlavní, vedlejší i taneční role se uskuteční ve dnech 21. a 22. června.

2116-sn07

Do Prahy přichází nový americký muzikál „Ray Bradbury’s ‘2116’“, tvůrčí tým vypisuje konkurz

Režisér Steve Josephson (režisér pražských nastudování muzikálů Sweeney Todd, RENT, Into The Woods, choreograf  a umělecký dozor Klíče králů) a Gallimaufry Performing Arts vypisují konkurz do muzikálu Ray Bradbury’s ‘2116’ s libretem světoznámého spisovatele Raye Bradburyho a Stevea Josephsona a hudbou Johna Hokea. Muzikál bude od 18. srpna 2016 v Divadle Semafor prozatím uváděn v angličtině s českými titulky, různé národnosti jsou vřele vítány. (Click here for the english version of the audition info.)

TVuvod

Tomáš Vaněk zve na dva večery s podtitulem „by musical“

Tomáš Vaněk, kterého jistě mnozí naši čtenáři už dobře znají například z muzikálů Já, Francois Villon, Fantom Opery, Sedmero havranů, Antoinetta, královna Francie nebo Miluj, žij a plať – RENT, připravuje dva výjimečné koncerty, jehož hlavní osou budou písně z výše zmíněných představení, doplněné o melodie z mnoha dalších výjimečných děl, například Love Never Dies.

Rocky-muzikal-Praha

České uvedení ROCKYHO vypisuje doplňující konkurzy

Společnost Dark style agency, s.r.o., producent muzikálů Mamma Mia! a Ať žijí duchové, vypisuje doplňující konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí a company do připravovaného muzikálu ROCKY. Česká premiéra v režii zahraničního režiséra Christopha Drewitze se uskuteční v březnu 2017 v Kongresovém centru Praha.

billy_elliot_kino_lucerna_HP

Muzikál BILLY ELLIOT potřetí a naposledy na velkém plátně v Lucerně

Do pražského Kina Lucerna se naposledy vrací záznam představení jednoho z nejlepších britských muzikálů současnosti, uváděného ve Victoria Palace Theatre v Londýně, BILLY ELLIOT – THE MUSICAL. Předchozí dvě projekce se setkaly s velkým úspěchem a vzbudily u publika obrovský zájem. Proto se pořadatelé rozhodli zakoupit licenci pro třetí (a závěrečnou) projekci.

Divadlo-Kalich

Divadlo Kalich vypisuje konkurz do nového muzikálu s hity Elvise Presleyho

Divadlo Kalich vypisuje konkurz do nově připravovaného hit muzikálu All Shook Up (český název bude zveřejněn později) s písněmi Elvise Presleyho. Komediální muzikál napsal americký dramatik Joe DiPietro (mj. autor muzikálů Miluji tě, ale… nebo Memphis) a broadwayskou premiéru měl v roce 2005. Českou premiéru muzikálu v překladu Adama Nováka bude režírovat Šimon Caban, který v Divadle Kalich režíroval muzikál Galileo. O choreografii se postará Petra Parvoničová. Premiéra se uskuteční na podzim 2016.

Mefisto-muzikal

Konkurzy do muzikálu MEFISTO v Divadle Hybernia

Muzikál MEFISTO, o jehož vzniku jsme vás jako první informovali v říjnu 2015, vypsal konkurzy na vedlejší role, hlavní taneční role a company. Ty se uskuteční 3. a 4. února 2016 v Divadle Hybernia, kde bude mít muzikál bude uvádět od listopadu 2016. Autory muzikálu jsou Zdeněk Zelenka (scénář), Boris Pralovszký (texty) a Daniel Barták (hudba). Režie se ujme Filip Renč. Velkolepě pojatý muzikál je producentem a autory připravován u příležitosti 10. výročí otevření divadla Hybernia.