Všechny články z kategorie

Pozvánky a konkurzy

TVuvod

Tomáš Vaněk zve na dva večery s podtitulem „by musical“

Tomáš Vaněk, kterého jistě mnozí naši čtenáři už dobře znají například z muzikálů Já, Francois Villon, Fantom Opery, Sedmero havranů, Antoinetta, královna Francie nebo Miluj, žij a plať – RENT, připravuje dva výjimečné koncerty, jehož hlavní osou budou písně z výše zmíněných představení, doplněné o melodie z mnoha dalších výjimečných děl, například Love Never Dies.

Rocky-muzikal-Praha

České uvedení ROCKYHO vypisuje doplňující konkurzy

Společnost Dark style agency, s.r.o., producent muzikálů Mamma Mia! a Ať žijí duchové, vypisuje doplňující konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí a company do připravovaného muzikálu ROCKY. Česká premiéra v režii zahraničního režiséra Christopha Drewitze se uskuteční v březnu 2017 v Kongresovém centru Praha.

billy_elliot_kino_lucerna_HP

Muzikál BILLY ELLIOT potřetí a naposledy na velkém plátně v Lucerně

Do pražského Kina Lucerna se naposledy vrací záznam představení jednoho z nejlepších britských muzikálů současnosti, uváděného ve Victoria Palace Theatre v Londýně, BILLY ELLIOT – THE MUSICAL. Předchozí dvě projekce se setkaly s velkým úspěchem a vzbudily u publika obrovský zájem. Proto se pořadatelé rozhodli zakoupit licenci pro třetí (a závěrečnou) projekci.

Divadlo-Kalich

Divadlo Kalich vypisuje konkurz do nového muzikálu s hity Elvise Presleyho

Divadlo Kalich vypisuje konkurz do nově připravovaného hit muzikálu All Shook Up (český název bude zveřejněn později) s písněmi Elvise Presleyho. Komediální muzikál napsal americký dramatik Joe DiPietro (mj. autor muzikálů Miluji tě, ale… nebo Memphis) a broadwayskou premiéru měl v roce 2005. Českou premiéru muzikálu v překladu Adama Nováka bude režírovat Šimon Caban, který v Divadle Kalich režíroval muzikál Galileo. O choreografii se postará Petra Parvoničová. Premiéra se uskuteční na podzim 2016.

Mefisto-muzikal

Konkurzy do muzikálu MEFISTO v Divadle Hybernia

Muzikál MEFISTO, o jehož vzniku jsme vás jako první informovali v říjnu 2015, vypsal konkurzy na vedlejší role, hlavní taneční role a company. Ty se uskuteční 3. a 4. února 2016 v Divadle Hybernia, kde bude mít muzikál bude uvádět od listopadu 2016. Autory muzikálu jsou Zdeněk Zelenka (scénář), Boris Pralovszký (texty) a Daniel Barták (hudba). Režie se ujme Filip Renč. Velkolepě pojatý muzikál je producentem a autory připravován u příležitosti 10. výročí otevření divadla Hybernia.

Janek Ledecký

Ledeckého IAGO bude mít premiéru v Bratislavě, byly vypsány konkurzy

O muzikálu Janka Ledeckého a Roberta Johansona IAGO se mluví už hodně dlouho. Od jeho napsání uplynulo zhruba pět let a kvůli různým produkčním komplikacím a odkladům se se nedočkal svého prvního uvedení. Nyní se muzikálu podle Shakespearova Othella ujala Nová scéna Bratislava, kde se muzikál uvede ve světové premiéře v září 2016. Nová scéna v těchto dnech vypsala konkurzy, které se uskuteční 17. a 18. ledna.

Cesko_zpiva_2016_banner

Hezky zpíváte, věříte si? Neváhejte a přihlaste se do jubilejního 10. ročníku ČESKO ZPÍVÁ 2016

Již pouze do konce ledna se mohou začínající zpěváci hlásit do jubilejního, již 10. ročníku celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2016. Kromě hodnotných cen tak získají možnost předvést svůj talent před odbornou a hvězdnou porotou a šanci nastartovat svou pěveckou kariéru. Ti nejlepší se zařadí po bok Evy Matějovské, Michala Horáka, Michala Šepse, Marka Relicha, Veroniky Mertové, Josefa Feča, Markéty Konvičkové a dalších úspěšných účastníků předchozích ročníků soutěže. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2016.