Všechny články z kategorie

Nosiče

Muzikál ATLANTIDA vychází na CD, herci ho pokřtili v největším mořském akváriu

Celkem 16 písní se vešlo na album s písničkami z muzikálu Divadla Kalich Atlantida. Hity Mira Žbirky v kolikrát překvapivých aranžmá Lubomíra Dolného na nosiči interpretují herci z této inscenace. Velice netradiční křest tohoto nového CD proběhl ve čtvrtek 11. února v prostorách Mořského světa v Holešovicích. Jan Kříž a Michaela Doubravová tam CD pokřtili uvnitř mořského akvária plného ryb.

Přípitek Stanislava Moši s Bettinou Migge a Ralphem Siegelem

CD muzikálu Johnny Blue je na světě

Během pondělního představení muzikálu Johnny Blue (22. června 2015), na němž byli přítomni i významní zahraniční hosté, bylo pokřtěno nové CD s písněmi právě z tohoto muzikálu, který uvedlo Městské divadlo Brno ve světové premiéře v březnu tohoto roku.

Od operety k muzikálu – nová hodnotná publikace nejen pro příznivce žánru

Pro většinu našich čtenářů bude asi prvním skutečně reálným či zprostředkovaným setkáním s muzikálem u nás rok 1992 a uvedení Les Misérables – Bídníků. V dnešním článku se ale prostřednictvím nově vydané publikace mladého publicisty, dramaturga a z poslední doby například spolutvůrce muzikálu „Fantom Londýna“ Pavla Bára „Od operety k muzikálu – Zábavněhudební divadlo v Československu po roce 1945“ z Edice Disk můžete dozvědět mnohé o období, co naopak v poslední kapitole nástupem „Les Misérables – Bídníků“ v Divadle na Vinohradech končí a mladé generaci tato publikace mnohé údaje z tohoto období uvádí na pravou míru.

„Carmen 3D“ – recenze Blu-ray (+ soutěž o DVD)

Muzikál „Carmen“ amerických autorů Franka Wildhorna, Normana Allena, Jacka Murphyho a režiséra Gabriela Barreho se stal hojně diskutovanou událostí nejen díky jeho prežtižnímu statusu světové premiéry v Praze na prknech Hudebního divadla Karlín. Minimáně u příznivců se ale hojně diskutovalo i o případném záznamu na DVD. Nakonec se ho ujal filmový režisér a kameraman F. A. Brabec, který ho natočil amibiciózně opět ve 3D formátu, stejně jako svou předchozí hudební pohádku „V Peřině“. Podívejme se dnes na Blu-ray vydání tohoto záznamu.