Praha 20. března 2002

Starci na chmelu oslaví v pátek 22. března 2002
100 repríz + 1 rok!

Divadelní podoba “Starců na chmelu” vznikla na základě kultovního filmu z šedesátých let, který podle scénáře Vratislava Blažka natočil režisér Ladislav Rychman. Nezapomenutelný je nejen Vladimír Pucholt v roli Filipa, ale také všechny písničky od titulních “Milenců v texaskách” přes “Bossa novu” až k jedné z nejkrásnějších českých písniček pro zamilované – “Život je bílý dům”. Co skladba, to hit, a tak bylo jen otázkou času, kdy bude krásný příběh se skvělou hudbou přenesen na divadelní scénu.

Pro přípravu jevištní verze se podařilo získat vynikající tvůrčí tým v čele s uznávaným divadelním režisérem Petrem Kracikem. Choreografii vytvořila Ivanka Kubicová (která si mimochodem zahrála i v původním filmu). Hudbu Jiřího Bažanta, Vlastimila Hály a Jiřího Maláska nově upravili Jiří Vondráček, Jan Soukup a Jakub Zahradník. Slavnostní premiéra muzikálu Starci na chmelu se odehrála 22. března 2001 v Divadle Milénium v Pražské tržnici v Holešovicích.

V rolích  Hanky a Filipa doslova zazářili Lucka Vondráčková a do té doby nepříliš známý mladý herec Michal Kozelka (kluk z reklamy na Dobrou vodou), který si rázem získal sympatie snad všech diváků. Také kritický ohlas byl neobyčejně příznivý a vstřícný. “Muzikálový chmel sklidíš i dvakrát” – tak kupříkladu nazval svou recenzi v MF Dnes Jiří Černý. Na podzim, konkrétně 18. října 2001, se v roli Hanky objevila nová tvář – teprve sedmnáctiletá, ale na svůj věk pěvecky velmi vyspělá a herecky talentovaná Natálka Kocábová.

Ivana Chýlková a Linda StránskáV pátek 22. března 2002 “Starci” oslaví nejen roční výročí, ale shodou okolností i jubilejní 100. reprízu. V roli Filipa tentokrát uvidíte Petra Brychtu, absolventa brněnské JAMU, katedry muzikálového herectví, a člena Východočeského divadla v Pardubicích. Jinak další obsazení bude téměř premiérové, tzn. Lucka Vondráčková (Hanka), Zbyněk Fric (Honza), Ivana Chýlková (Profesorka), Václav Sloup (Předseda), Jaroslava Obermaierová (Kateřina) a skupina Ketchup.

O Michala Kozelku ovšem 22. března nepřijdete: bude totiž celý večer uvádět! Jako host vystoupí Bára Basiková. A to není samozřejmě všechno - ale víc už vám neprozradíme, abychom vás nepřipravili o překvapení!

A ještě bonus pro ty z vás, kteří mají rádi čísla…

  • nejvíc představení odehrál Michal Kozelka: 57
  • nejmíň Natálka Kocábová: 14 (protože nastoupila později)
  • z Profesorek hrála nejčastěji Jana Švandová (28x), z Předsedů Václav Sloup (32x) a z Kateřin Jaroslava Obermaierová (37x)

Za pravdivost údajů ručí Tomáš Stanislavčík
tiskový mluvčí muzikálu Starci na chmelu

Prohledat náš web

Musical shop

Kupujete CD, kazety, DVD nebo videokazety?
Navštivte náš obchod!

novinky na pultu:
Monte Cristo Jesus Christ Superstar

související odkazy:

Soutěž o vstupenky
STARCI NA CHMELU

Jak Starci slaví Valentýna

Natálka Kocábová ve Starcích

© Jakub Zahradník 2001-2002, design Petr Košař a Karol Kružel